X
Oczyszczanie męskiej twarzy 2.0

2015-02-17

W tym wpisie chciałbym opisać pewne urządzenie służące do oczyszczania twarzy. Z pewnością z czymś podobnym mieliście styczność, np. ze szczoteczkami do czyszczenia twarzy. Ich podstawową wadą było chociażby to, że bardzo łatwo gromadziły się na nich bakterie. Sprzęt, o którym będę tutaj pisać to jednak coś z zupełnie innej „półki”.

Luna for Men od Foreo

To urządzenie dość mało znane w Polsce, zresztą też nie tak łatwo dostępne. Krótko mówiąc jest to elektroniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy wykorzystująca pulsacje. Dodatkowo posiada warstwę emitującą falę niskie wibracje, która służy do walki z pierwszymi oznakami zmarszczek. Dodatkowo stosowanie tego urządzenia przed goleniem ma sprawić, że będzie ono dokładniejsze i mniej narażone na podrażnienia.

foreo_luna_men

Do czego dokładnie służy urządzenie Luna?

Przede wszystkim na początku trzeba napisać, że „Luna for Men” jest specjalnie dostosowaną wersją tego urządzenia dla mężczyzn. Chodzi przede wszystkim o to, że faceci mają o wiele grubszą skórę twarzy niż kobiety, a co za tym idzie każde złuszczanie naskórka wymaga intensywniejszego działania. Urządzenie Luna (jak to już właściwie napisałem w poprzednim zdaniu) służy do głębokiego oczyszczania skóry twarzy.

Sylikonowa gąbka urządzenia (uwaga jeśli ktoś ma uczulenie na sylikon!) pod wpływem pulsacji (do 8000 na minutę) dokładnie usuwa martwe komórki naskórka i otwiera pory zablokowane przez łój i zanieczyszczenia. Część „falująca/odmładzająca” działa na zasadzie emitowania fal o niższej częstotliwości. Systematyczne stosowanie wspomaga walkę z pierwszymi zmarszczkami i śladami mimicznymi (co zwłaszcza powinno interesować osoby z suchą cerą). Oczyszczenie twarzy tym urządzeniem ma zapewnić łatwiejsze i bezpieczniejsze golenie.

Zastosowanie w budowie urządzenia sylikonu ma także taką zaletę, że dzięki temu na szczoteczce o wiele trudniej gromadzą się bakterie i można bez problemu stosować ją codziennie. Poniżej lista obietnic producenta urządzenia.

  • Odblokowuje 99,5% porów;
  • odmładza i dokładnie oczyszcza skórę (dokładniej niż można to zrobić ręcznie);
  • pulsacje T-Sonic™ powodują, że skóra staje się gładsza, a jej koloryt jednolity;
  • wygładzenie pierwszych oznak zmarszczek i linii mimicznych.

Sposób stosowania Luna for Men

Część „szczoteczkowa” urządzenia służy do oczyszczania twarzy. Nakładamy na twarz lub na nią kosmetyk oczyszczający (np. żel) i (najlepiej kolistymi ruchami) czyścimy twarz. Częścią „falistą” urządzenia należy potraktować strefy narażone na powstawanie zmarszczek (jest ich 5 i widać je na rysunku). Wcześniej dobrze jest nałożyć na twarz krem. W zupełności wystarcza stosować urządzenie dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Cały zabieg trwa około 2 minut (1 minuta oczyszczanie i 1 minuta masowanie zmarszczek). Częstość pulsacji można zmieniać wedle uznania. Poniżej grafika ilustrująca sposób korzystania z urządzenia (według danych producenta).

foreo_luna_men_stosowanie

1.

Rozprowadź po twarzy kosmetyk oczyszczający (można go nanieść bezpośrednio na urządzenie).

2.

Zacznij oczyszczanie od części twarzy poniżej linii żuchwy (ustawiając urządzenie „do góry”).

3.

Wyczyść każdą część twarzy urządzeniem przez 15 sekund (samo automatycznie będzie robić przerwę w pulsacjach co 15 sekund).

4.

Do stref narażonych na powstawanie zmarszczek (patrz rysunek) przyłóż część „odmładzającą” urządzenia. Każdej strefie poświęć 12 sekund (urządzenie automatycznie będzie robić przerwę co 12 sekund).

Poniżej jeszcze film od producenta.

Produkt dostępny jest wyłącznie w Douglas (on-line). Obecnie do 23 lutego można je kupić z 10% zniżką korzystając z kodu rabatowego „ELECTROBEAUTY”. Wersja męska jest (jak można się było domyślić) droższa. Modele dla kobiet są raczej tańsze i są całkiem sensowną opcją na prezent na Dzień Kobiet.Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Kartacz czy szczotka do brody? Kompleksowa pielęgnacja ...

Obecnie większość mężczyzn posiada lub zamierza mieć zarost. Nic w tym dziwnego. Broda dodaje powagi, męskości oraz charakteru. Nie mniej jednak, nie każdy b...

CZYTAJ DALEJ...

Ranking pomad do stylizacji męskich włosów

Produkty do stylizacji włosów męskich cały czas ewoluują. Jeszcze 30 lat temu wszystkie produkty do włosów były oparte na olejach bądź ciężkich woskach, któr...

CZYTAJ DALEJ...

Kosmetyki do pielęgnacji brody i zarostu – kompen...

Kosmetyki do pielęgnacji brody i zarostu w ostatnich latach zyskały sporą popularność. Szampony, olejki, balsamy, mydła, odżywki, toniki, woski plus cała gama a...

CZYTAJ DALEJ...

Ankieta na temat depilacji miejsc intymnych

Cześć! Dawno dawno temu, na samych początkach bloga opublikowałem poniższą ankietę, która posłużyła mi do stworzenia tekstu na temat depilacji miejsc intymny...

CZYTAJ DALEJ...