X
Młody chłopak bez koszulki w górach porośniętych drzewami

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

2021-09-20

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn przestaje być tematem tabu. Poniższy tekst na temat zwyczajów depilacji miejsc intymnych powstał na podstawie ankiety. Wypełniło ją niemal 1300 facetów. Od nastolatków po mężczyzn po 30 roku życia. W ankiecie pytałem o metody depilacji miejsc intymnych, o częstotliwość z jaką mężczyźni się depilują. Pytałem również o ewentualne problemy techniczne przy depilacji (podrażnienia skóry i alergie). Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu.

Najpopularniejsza metoda depilacji – maszynki jednorazowe

Najczęściej stosowaną metodą okazują się jednorazówki, drugie miejsce zajmuje przystrzyganie maszynką elektryczną (ewentualnie nożyczkami), trzecie zaś krem depilujący. Warto pamiętać, że depilacja miejsc intymnych maszynką jednorazową na początku na pewno będzie dość kłopotliwa. Odrastające włoski będę wywoływać podrażnienia (tu warto stosować np. kremy z mocznikiem, żeby zredukować ten efekt). Zazwyczaj jednak na skutek regularnego deplowania się w ten sposób, skóra przyzwyczaja się i podrażenienia znikają lub są bardzo małe.

Depilacja miejsc intymnych za pomocą wosku lub metod profesjonalych nie cieszy się u mężczyzn w Polsce powodzeniem. Raczej lubimy pozbywać się zbędnego ołosienia z miejsc intymnych na własną rękę i w domowym zaciszu.

depilacja_intymna_mezczyzn
Czym mężczyźni depilują miejsca intymne?

 

Depilujemy się nieregularnie

Większość ankietowanych albo depiluje miejsca intymne nieregularnie, lub robi przynajmniej raz w miesiącu. Niespełna 1/3 robi to w miarę regularnie (przynajmniej raz w tygodniu).

jak_czesto_mezczyzni_sie_depiluja
Jak często faceci się depilują w miejscach intymnych?

 

Czy faceci wstydzą się depilować w miejscach intymnych?

Dla zdecydowanej większości osób, depilowanie miejsc intymnych nie jest powodem do wstydu. To dobry znak. :) Świadczy to o tym, że kwestie higieny intymnej u mężczyzn w Polsce są coraz mniejszym tabu (zresztą dowodzi tego też liczba osób, które wypełniły ankietę).

czy_faceci_wstydza_sie_depilacji
Czy mężczyźni wstydzą się depilować w miejscach intymnych?

 

Wrażliwość skóry, a stosowane metody w depilacji miejsc intymnych

Golenie jednorazówką jest popularne wśród osób zarówno ze skórą wrażliwą jak i „niewrażliwą”. Jedynie krem do depilacji jest znacznie rzadziej używany przez osoby z bardzo wrażliwą skórą w miejscach intymnych. Krem jest również mało popularny wśród osób, które mają alergie skórne.

Podrażnienia i skaleczenia w trakcie golenia miejsc intymnych

Ałun potasowy – tani i praktyczny produkt na skaleczenia

Niezależnie od wybranej metody golenia miejsc intymnych jesteśmy zawsze narażeni na podrażnienia skóry oraz na skaleczenia. Skaleczenia są możliwe nawet w trakcie korzystania z kremów do depilacji. Praktyczny protip: jeśli za pierwszym użyciem kremu do golenia nie otrzymacie zadowalających efektów, proszę, nie używajcie go za chwilę jeszcze raz! Można sobie bardzo mocno podrażnić mosznę i dosłownie nie być w stanie chodzić przez kilka godzin…

W przypadku „klasycznych” skaleczeń w trakcie golenia najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ałunu ałunu potasowego. Nie jest to produkt drogi i oczywiście można go wykorzystywać także na skaleczenia w trakcie golenia innych miejsc na ciele i twarzy. Może on również blokować krwawienie spowodowane wyciskaniem pryszczy (ale raczej tylko w przypadku małych „okazów”). Ałun zazwyczaj spotyka się w postaci kostek i sztyftów lub ewentualnie żelu.

Osobiście najchętniej korzystam z żelu. Łatwo rozprowadza się go na większych i na nieregularnych obszarach skaleczenia. Wystarczy posmarować skaleczone miejsce i zmyć go po kilku sekundach. Jeśli nie doszło do poważniejszego zacięcia, to krwawienie ustanie natychmiastowo.

Jeśli chodzi zaś o same podrażnienia w trakcie golenia, to dla mnie absolutnie najlepszym produktem jest emulsja Uriage D.S.. Jest to krem dedykowany (między innymi) skórze dotkniętej zapaleniem łojotokowym, ale można go również stosować do łagodzenia stanów zapalnych skóry innego pochodzenia. Sprzedawana jest w dość małym opakowaniu (40 ml), ale ma bardzo lekką konsystencję i starcza na długi czas (mi pierwsza tubka wystarczyła na jakieś 2-3 lata). Jeśli zaś golicie się maszynką elektryczną, to godnym polecenia jest produkt lotion zmiękczający przed goleniem marki Speick Men.

Golenie miejsc intymnych jednorazówką

Żeby dobrze ogolić się jednorazówką najlepiej najpierw skrócić włosy maszynką elektryczną (koniecznie z nakładką!) lub nożyczkami. Zwilżenie włosów pomoże znacznie ułatwi ten początkowy etap. Gdy już skrócisz włosy i przejdziesz do golenia jednorazówką, to uważaj, żeby nie golić się pod włos. Zamiast używać pianki do golenia rozważ zakup żelu – po prostu łatwiej się go rozprowadza. Należy unikać golenia jąder jednorazówką – bardzo łatwo się zaciąć – najlepiej zrobić to po prostu nożyczkami. W trakcie pierwszych kilku postrzyżyn skóra może szczypać i być zaczerwieniona. To powinno minąć po tym jak przyzwyczai się do tej metody golenia. Jeśli zaś problem z reakcją skóry nie będzie ustępować lub pojawią Ci się „bąble” na skórze, to koniecznie zmień metodę depilacji – najlepiej jedynie przystrzygaj włosy (możesz zaryzykować użycie kremu, ale jeśli też się nie sprawdzi na Twojej skórze to trudno – pozostaje przystrzyganie).

Przystrzyganie miejsc intymnych maszynką elektryczną lub nożyczkami

Na rynku nie ma strasznie dużego wyboru maszynek elektrycznych przeznaczonych do golenia ciała i miejsc intymnych. Owszem jest seria BodyGroom Philipsa lub One Balde wersja do twarzy i ciała. Jednakże według mnie równie dobrym wyborem będzie po prostu trymer. Dzięki niemu możemy skrócić najpierw wsłosy do minimum, a następnie dokonać poprawki za pomocą jednorazówki. Niektórym również w zupełności odpowiada długość włosów osiągnięta po skorzystaniu z trymera. Co istotne – przystrzyganie włosów w miejscach intymnych trymerem rodzi najmniejsze ryzyko pojawiania się podrażnień oraz nieprzyjemnego uczucia odrastających włosków. Poniżej kilka produktów z serii „do ciała” oraz kilka porządnych modeli trymerów.

Kremy do depilacji intymnej dla mężczyzn

Tutaj zdania były bardzo podzielone. Wiele osób skarżyło się na nieprzyjemne reakcje ich skóry na kremy – zwłaszcza na jądrach. Inni zaś zachwalali ten rodzaj depilacji. Wśród wymienianych kosmetyków najczęściej pojawiał się krem Bielenda Vanity For Men. Zazwyczaj kremy były odradzane przez osoby z wrażliwą lub alergiczną skórą.

Co stosować po goleniu stref intymnych?

Po depilacji warto zadbać o skórę. Niektórzy tego nie robią, ale nie każdy jest hardcorem… Najlepsze efekty można uzyskać stosując kosmetyki łagodzące codziennie przez kilka dni po depilacji. Tu dominowały balsamy łagodzące Nivea, AA i Bielenda. Padały również propozycje używania kremu witaminowego (z wit. A) oraz oliwki (takiej jak dla osesków). Ważne jest, żeby krem był lekki, jeśli chcesz go zostawić na dłuższy czas na skórze. Jeśli będzie mieć on gęstą konsystencję to lepiej zmyć go po pewnym czasie bo skóra zacznie się po prostu strasznie pocić. Niektórzy proponowali przecieranie skóry spirytusem… Raczej nie polecałbym takiego postępowania, a jeśli już to rozcieńczonym. Poza tym należałoby go bardzo szybko spłukać i nałożyć krem/balsam. Sam polecam korzystanie z emulsja Uriage D.S., o której wspominałem już wcześniej.

Podsumowanie

Nie ma idealnej metody depilacji miejsc intymnych dla każdego, ale to oczywiste. Zanim zdecydujesz się jak to robić przetestuj różne sposoby i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i nie zmieniaj już go. Skóra po pewnym czasie przyzwyczaja się do danej metody golenia, więc ciągłe zmiany nie mają sensu i będą tylko źródłem podrażnień. Nie udawaj hardcore’a – stosuj kosmetyki po goleniu!

Czytaj też: „13 ciekawostek o penisie, o których nie przeczytasz w Wikipedii”.Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...