X
Depilacja klatki piersiowej (poradnik)

Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej jest o wiele łatwiejsza niż depilacja miejsc intymnych. Oczywiście wiąże się to z faktem, że do klatki mamy o wiele łatwiejszy dostęp niż do miejsc intymnych (chciałem napisać „niż do ptaszka”, ale to byłby mało ambitny dowcip). Na początek jednak kilka uwag na temat tego czy w ogóle warto golić klatkę piersiową.

Golić klatę czy nie golić?

Golić klatkę czy nie golić? Rooney

Nie chciałbym tutaj roztrząsać nieśmiertelnego pytania typu „co jest bardziej męskie?”, albo „co się bardziej podoba kobietom?”. Decyzja dotycząca golenia lub niegolenia klatki piersiowej powinna leżeć po stronie jej właściciela. Kropka. Jednak warto zwrócić uwagę na następującą sprawę. Otóż jeżeli jesteś chudy i masz jakiś zarost na klatce piersiowej, to z pewnością doda on jej nieco objętości, po depilacji zaś, będziesz wyglądać jak anorektyk (co świetnie widać na przykładzie Rooneya).

Z drugiej strony jeśli ktoś ma dobrze rozbudowaną klatę i zasieje na niej chaszcze, to skutkiem tego będzie jej mniejsza ekspozycja. Dlatego właśnie praktycznie wszyscy kulturyści występują na zawodach i w sesjach zdjęciowych z wydepilowaną klatką piersiową (i nikt nie mówi, że są przez to niemęscy). Innymi słowy, w zależności od Twojej budowy ciała depilacja klatki piersiowej może albo poprawić Twój wygląd albo go pogorszyć. Oczywiście dochodzi też kwestia tego ile tego zarostu się ma. Ja na przykład (jak to większość blondynów) mam tam kilka kłaków na krzyż i zostawianie tego byłoby lekko groteskowe.

Najszybsza i najprostsza technika golenia klatki piersiowej

Osobiście robię to tak: biorę maszynkę elektryczną (trymer), ściągam nakładkę, mijają trzy minuty i po sprawie. Takie są zalety posiadania niewielkiej ilości włosów i mało wrażliwej skóry. U osób, które mają większą ilość włosów (a zwłaszcza takich, które są mocniejsze) taki sposób działania będzie dobry jako pierwsza faza golenia. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, to na w pierwszej fazie lepiej zastosować trymer z nakładką (ja korzystam podobnego do tego od kilku lat). Potem o wiele łatwiej jest „doczyścić” klatę jednorazówką. Dodatkowo można wziąć wcześniej gorący prysznic, żeby nieco zmiękczyć skórę i zarost (u niektórych może to znacznie ułatwić golenie). Istotny jest też kierunek golenia. Nieśmiertelna zasada brzmi: najpierw goli się z włosem, a potem pod włos.

Kosmetyki pomocne w trakcie depilacji klatki piersiowej

Tutaj w zależności od potrzeb mogę polecić kilka produktów. Jeśli postanowisz golić się na zero trymerem, ale masz dość wrażliwą skórę to warto zastosować przed goleniem Speick Men Lotion. Alternatywnym produktem do stosowania przed goleniem jest peeling The Shave Doctor (teoretycznie jest przeznaczony do twarzy). Można go stosować niezależnie od tego czy golimy się trymerem czy jednorazówką. Ostatnim produktem (bez którego nie wyobrażam sobie golenia) jest żel na skaleczenia Proraso. Jest to bardzo tani produkt, który działa jak klasyczna kostka ałunowa. Tzn. trzeba posmarować nim miejsce skaleczenia, a po kilku sekundach przemyć to miejsce wodą. Krwawienie ustępuje natychmiastowo (oczywiście to nie zadziała przy poważniejszych skaleczeniach).

Inne metody

Można rozważyć stosowanie kremu do depilacji. Z drugiej strony (w przeciwieństwie do miejsc intymnych) dostęp do klatki piersiowej jest dość wygodny, więc używanie kremu w tym miejscu wydaje mi się zbędne. Do tego przy stosowaniu kremu do depilacji może dojść do jeszcze większej liczby podrażnień niż przy zastosowaniu klasycznych metod.

Kolejną alternatywą jest wosk, ale krzyżyk na drogę każdemu kto się na to odważy. Zwłaszcza jeśli masz gąszcz na klacie, to depilacja woskiem będzie tak cholernie bolesna, że najprawdopodobniej pierwsza taka sesja będzie również ostatnią. Jedyną zaletą tego typu zabiegu jest to, że faktycznie daje on efekt, który trwa dłużej. Ale szczerze mówiąc: jest to opcja dla masochistów. Sam próbowałem wosku w przypadku pach i myślałem, że obdzierają mnie ze skóry. Nie mówiąc już o wstydzie jak się darłem jak głupi przy pani kosmetyczce. xD

Stała depilacja

To jest ogólnie wielka zagadka. Pytałem kiedyś o to znajomego kosmetologa i dostałem salomonową odpowiedź „laser, ale i tak nie zawsze daje to stały efekt i zabieg trzeba powtarzać”. Do tego dochodzą spore koszta takiego wybryku. Ale jeśli ktoś z was korzystał z lasera, czy też fotodepilacji i może się podzielić swoimi refleksjami na ten temat, to chętnie poczytam. :)

Pielęgnacja po depilacji

Ostatnia kwestia i chyba najistotniejsza. Przede wszystkim ważne jest, żeby skórę po goleniu odpowiednio nawilżać. Najlepiej użyć jakiegoś lekkiego kremu (tzn. nietłustego) i smarować się nim przez kilka dni po depilacji. Ja osobiście używam emulsji Uriage D.S., (regulująco-nawilżająca stosowana w łojotokowym zapaleniu skóry). Ma ona przede wszystkim działanie regulujące prawidłowy poziom flory bakteryjnej skóry. Teoretycznie jej przeznaczenie jest inne, ale w moim przypadku doskonale sprawdza się w pielęgnacji po goleniu (wszelkie zaczerwienienia znikają po dniu od zastosowania). Mimo, że stosunek ceny do objętości tego produktu jest dość wysoki, to jest niezwykle wydajny (jedno opakowanie starczyło mi na jakieś 2-3 lata – ciekawe czy w trakcie się przypadkiem nie przeterminował). Oczywiście istnieje wiele innych dobrej jakości produktów, które można stosować po goleniu. Całkiem dobry wybór znajdziecie tutaj.

Depilacja klatki piersiowej
Ocena: 3.5 (24 głosów)


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Męska moda plażowa, wczoraj i dziś

Moda męska plażowa to stosunkowo nowa koncepcja (i znacznie młodsza od samej mody). Przez wieki ludzie korzystali z uroków mórz, rzek i jezior, tak jak ich natu...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...

Podręcznik stylu dla mężczyzn, pozycja obowiązkowa w mę...

Mam dla Was dobrą wiadomość, to będzie recenzja książki, którą naprawdę warto mieć w swoich zbiorach. Otrzymałem ją dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackie...

CZYTAJ DALEJ...