X
Jak nie schudnąć na Święta? Same sprawdzone sposoby

2020-12-22

Piszę ten tekst w opozycji do wylewu artykułów okołoświątecznych, które radzą jak nie przytyć w Święta. Uważam, że nie ma najmniejszego sensu podejmować próby kontroli wagi w trakcie Świąt. Ten czas przecież właśnie do tego służy, żeby odetchnąć, żeby dać sobie trochę na luz, żeby spotkać znajomych z rodzinnych miejscowości, z którymi na co dzień się nie widujemy. Życie jest za krótkie, żeby w Wigilię żałować sobie barszczu z uszkami, pierogów, grochów, czy co kto tam lubi. ;)

Poza tym zastanawiam się, kto naprawdę czyta te teksty o tym jak nie przytyć w Święta. Każda osoba, która mniej więcej dba o michę i prowadzi aktywny tryb życia doskonale wie, co robić – robić to, co zawsze, być aktywnym fizycznie i starać się nie zjeść całego stołu wigilijnego razem z siankiem.

Jeśli ktoś na co dzień prowadzi siedzący tryb życia i nie kontroluje (chociażby orientacyjnie) podaży kalorycznej (a w szczególności podaży białka w diecie) to i tak najprawdopodobniej ma już kilka zbędnych kilogramów. Jeden świąteczny kilogram więcej nie zrobi tu specjalnej różnicy. W każdym razie, jeśli szukacie jednak praktycznej porady – to nie ważcie się przed i po Świętach! Jak to mawiał klasyk: „stłucz pan termometr, nie będziesz miał pan gorączki”.

Przy okazji, w Święta życzę wam tego, czego każdy facet pragnie najbardziej – świętego spokoju!

Źródło grafiki: Unspash.com – Bank Phrom

Skomentuj tekst na FacebookuNajpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Alkohol kontra trening i dieta

O alkoholu mówi się wiele rzeczy. Ja chciałbym wam uświadomić jaki wpływ na trening i dietę ma ten związek. Nie chcę demonizować alkoholu. Zresztą sam lubię ...

CZYTAJ DALEJ...

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Czy można schudnąć, nie ćwicząc? Np. nie biegając, nie chodząc na basen, lub na siłownię? Dla osób, które są chociaż trochę w dietetyce, odpowiedź na to pyta...

CZYTAJ DALEJ...