X




Akcesoria do treningu siłowego w domu

2014-12-14

Na blogu pojawiło się już trochę tekstów dotyczących ćwiczeń siłowych w domu. Dla lekkiego uporządkowania tematu przygotowałem ten tekst z informacjami o sprzęcie, który może być pomocny w tym treningu.

Nie jest to wpis, który mówiłby w jaki sposób zrobić sobie siłownię w domu, ale po prostu zestawienie różnego rodzaju dodatkowych akcesoriów, które mogą znacznie ułatwić domowy trening. Nie są to też rzeczy zbyt drogie. :)

Co przyda Ci się gdy trenujesz w domu?

Drążek rozporowy

Doskonałe urządzenie, które może służyć do najróżniejszego rodzaju treningu. Można go zamontować we framudze w pokoju, w którym najczęściej się przebywa i korzystać z niego np. w przerwie przy pracy na komputerze. Korzystne będzie nawet samo zawiśnięcie na nim: w ten sposób można rozciągnąć i odciążyć kręgosłup.

Dzięki drążkowi rozporowemu możesz ćwiczyć wiele grup mięśni: barki, biceps, triceps, mięśnie brzucha.

Cena: około 30-40zł

szukaj
 

Piłka gimnastyczna

Na temat ćwiczeń z piłką gimnastyczną można pisać całe książki. Nadaje się świetnie do ćwiczeń rozciągający. Można ją także wykorzystywać do modyfikowania różnego rodzaju ćwiczeń (np. pompki: piłkę można położyć pod nogi, żeby zwiększyć poziom trudności wykonywanego ćwiczenia). Można ją także stosować do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Właściwie każde znane wam ćwiczenie wykonywane bez sprzętu można modyfikować i urozmaicać przy użyciu piłki gimnastycznej.

Dla osób pracujących przy biurku będzie ona mogła służyć (podobnie jak drążek rozporowy) jako świetne urządzenie do rozciągania kręgosłupa (można to zrobić kładąc się na niej plecami, ale dobrze mieć wtedy kogoś do pomocy w razie czego).

Cena: około 30-50zł

szukaj
 

Poręcze do pompek

O tym, że zmieniając rozstawienie rąk w trakcie wykonywania pompek można ćwiczyć różne partie mięśni pisałem już tutaj. Zadanie to mogą ułatwić właśnie poręcze do pompek, dodatkowo można je także stosować do ćwiczenia tricepsów, robią pompki w podporze tyłem (standardowo w domu można robić to ćwiczenie opierając dłonie o krzesło albo kanapę).

Cena: około 30-40zł

szukaj
 

Zestaw hantli

To już trochę większa inwestycja jeśli chce się kupić coś porządnego. Hantle mogą przydać się w bardzo wielu ćwiczeniach. Warto jednak kupić zestaw, który będzie miał dużo rodzajów obciążeń. Jeśli pokusicie się na tańszą opcję hantli z jednym rodzajem obciążenia, to po pewnym czasie kiedy zrobicie postępy i wzrośnie wasza siła, okażą się one bezużyteczne i trzeba będzie kupić nowe. Dlatego właśnie najlepiej przygotować się na zaś i raz zapłacić więcej niż kilka razy mniej.

Lepiej też nie próbować zastępować hantli książkami itp., bo nie będzie to sprzyjać stabilizacji ruchu w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Cena: około 180zł

szukaj

Inne drobniejsze rzeczy, które mogą się przydać

Jeśli o czymś zapomniałem, to piszcie w komentarzach, wtedy uzupełnię. :)

Tomek



Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Alkohol kontra trening i dieta

O alkoholu mówi się wiele rzeczy. Ja chciałbym wam uświadomić jaki wpływ na trening i dietę ma ten związek. Nie chcę demonizować alkoholu. Zresztą sam lubię ...

CZYTAJ DALEJ...

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Czy można schudnąć, nie ćwicząc? Np. nie biegając, nie chodząc na basen, lub na siłownię? Dla osób, które są chociaż trochę w dietetyce, odpowiedź na to pyta...

CZYTAJ DALEJ...