X
Mach3 Turbo w użyciu

Mach3 Turbo – maszynka lepsza niż 10 jednorazówek

2016-06-28

Serię maszynek Gillette Mach3 zna chyba każdy. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii maszynek do golenia na świecie. Łatwo też się pogubić w kolejnych podseriach i modelach maszynek do golenia. Jedno jest pewne: Gillette to zaufana marka, a osobiście używam ich produktów praktycznie od zawsze. W tym tekście chciałbym wam przedstawić nowość od Gillette, a mianowicie maszynkę Mach3 Turbo, którą miałem okazję ostatnio testować.

Gillette Mach3 Turbo w pudełku
Tak Gillette Mach3 Turbo prezentuje się w pudełku.

Najważniejsze cechy maszynki Mach3 Turbo

Jak to zazwyczaj bywa, wraz z pojawieniem nowej serii maszynek pojawiają się nowe ostrza: ostrzejsze, dokładniejsze i zapewniające jeszcze lepszy komfort golenia. Początkowo nie spodziewałem się, że ta maszynka może się spisać przy goleniu dłuższego zarostu (powiedzmy około 0,5 cm), ale jak się okazuje Mach3 Turbo świetnie radzi sobie nawet z dłuższymi włosami (relacja z mojego luźnego testu w postaci zdjęć znajduje się w dalszej części tekstu).

Kolejna i flagowa cecha maszynki Mach3 Turbo, to jej żywotność. W porównaniu z jednorazówką Gillette Blue II Plus, maszynka Mach3 Turbo wykazuje 10-krotnie większą żywotność. Innymi słowy, o wiele bardziej opłaca się kupić Turbo niż klasyczną jednorazówkę Gillette. Kwestia żywotności była dla mnie dość trudna do zweryfikowania, ale po kilku użyciach Mach3 Turbo, funkcjonuje ona dalej tak samo dobrze jak w trakcie pierwszego użycia. W każdym razie, nie ma raczej wątpliwości, że Turbo wystarcza na znacznie dłużej niż klasyczna jednorazówka i wybieranie maszynek systemowych to dobry przykład sprytnych wyborów (tak samo jak zamiast treningu aerobowego bardziej opłaca się wybrać interwały).

Ostatnia istotna rzecz, o której warto wspomnieć, to pasek nawilżający (klasyka gatunku). W modelu Mach3 Turbo został on poszerzony o 30%, co przekłada się bezpośrednio na komfort golenia.

Gillette Mach3 Turbo
Tak Gillette Mach3 Turbo prezentuje się po rozpakowaniu (widok z obu stron).

Poniżej krótka fotorelacja z moim luźnym testem maszynki Mach3 Turbo.

Test maszynki Mach3 Turbo 1
Maszynka ma elegancką srebrno-szarą rączkę. Pasek nawilżający jest szerszy o 30% w porównaniu z pozostałymi modelami.

Test maszynki Mach3 Turbo 2
Na początku przetestowałem maszynkę na przedniej części głowy (tam gdzie włosy są krótsze). Golenie przebiegało bez najmniejszych trudności, ostrza przylegały blisko skóry i mogłem swobodnie się golić. Żadnego zacięcia – jedynie klasyczne zaczerwienienie skóry w trakcie golenia.

Test maszynki Mach3 Turbo 3
Następnie wypróbowałem Mach3 Turbo na włosach po bokach – które są znacznie dłuższe. Obawiałem się, że nie pójdzie lekko. Zacząłem najpierw golić się z włosem, a potem pod włos (tak się powinno robić, żeby uniknąć podrażnień mieszków włosowych). Komfort golenia był właściwie taki sam jak w przypadku golenia krótszych włosów.

Podsumowując: maszynka Mach3 Turbo radzi sobie dobrze nawet przy dłuższych włosach. Za jej pomocą golenie przebiega komfortowo i z pewnością jest lepszym rozwiązaniem niż klasyczne jednorazówki (+ zdecydowanie mniejsze ryzyko zacięcia się). Biorąc pod uwagę jej żywotność jest lepszym wyborem niż 10 klasycznych jednorazówek, które szybciej się zużywają i nie dają takiego uczucia w trakcie golenia. Mocowanie ostrzy do rączki jest całkowicie stabilne i nie istnieje ryzyko, że ostrza odczepią się w trakcie golenia.

Klub Shave Masters

Maszynka Mach3 Turbo to nie jedyna nowość w wykonaniu marki Gillette. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest też tzw. Klub Shave Masters. O co chodzi? Wybierasz ostrza, które Cię interesują, jak często potrzebujesz nowych i cieszysz się regularnymi i darmowymi dostawami oraz zniżkami na ostrza. Proste i praktyczne rozwiązanie.

Jak działa klub ShaveMasters?

Żałuję, że kilka lat temu nie było czegoś takiego na rynku: zawsze irytowało mnie chodzenie i szukanie odpowiednich ostrzy do mojego modelu maszynki (nie obyło się też bez omyłkowego zakupu niepasujących ostrzy).Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Ankieta na temat depilacji miejsc intymnych

Cześć! Dawno dawno temu, na samych początkach bloga opublikowałem poniższą ankietę, która posłużyła mi do stworzenia tekstu na temat depilacji miejsc intymny...

CZYTAJ DALEJ...

Braun Series 3 – golarka stworzona do codziennego...

Braun Series 3 Wet&Dry to kolejna golarka, którą miałem okazję testować w ostatnim czasie. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest specyficzna budowa: d...

CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja męskiego zarostu bez sprzątania, czy to możl...

Mogłoby się wydawać, że ciężko już wymyślić cokolwiek nowego w kategorii golenia czy trymowania męskiego zarostu. Setki dostępnych na rynku różnego rodzaju p...

CZYTAJ DALEJ...

Mach3 Turbo – maszynka lepsza niż 10 jednorazówek

Serię maszynek Gillette Mach3 zna chyba każdy. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii maszynek do golenia na świecie. Łatwo też się pogubić w kolejnych p...

CZYTAJ DALEJ...

Szybsze golenie i więcej czasu na trening, czyli techno...

Kiedy przychodzi mi pisać o kolejnej innowacji w dziedzinie golarek, zastanawiam się, czego będziemy mogli się spodziewać po producentach za kilkanaście lat....

CZYTAJ DALEJ...