X
torba na silownie

Koniec ze śmierdzącą torbą treningową

2014-08-17

Chodzisz na treningi kilka razy w tygodniu. Wrzucasz do torby lub plecaka spocone ubrania, a potem z wnętrza wydobywa się cała gama… śmierdzących zapachów. Można próbować sobie radzić z tym na wiele sposobów. Np. często prać – ale to dość uciążliwe i nie ukrywajmy, że pranie torby lub plecaka wymaga trochę zachodu, a poza tym zbyt często wykonywane może zniszczyć ten sprzęt. Inna opcja to chować każde spocone ubranie i spodnie do foliowych siatek, tak żeby zapach się nie rozchodził, ale to raz, że jest męczące, a dwa, że na dłuższą metę i tak nie skutkuje. Można też próbować psikać torbę jakimś spray’em zapachowym, ale to rozwiązanie też ma swoje wady, bo zapach nie utrzymuje się na długo.

Jakieś półtora miesiąca temu dostałem do przetestowania pewien produkt, który mógłby sobie poradzić z tym rozwiązaniem. Chodzi o „Air Friends” marki Mr & Mrs Fragrance. Takiego zapachowego ludka przesłał mi sklep MenSpace.pl – na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jak to coś wygląda.

air_friends

Miałem trochę czasu na to, żeby zbadać jak taki zapachowy ludzik sprawdza się w boju. Poniżej kilka uwag, które być może zachęcą was do wyposażenia się w ten produkt.

Zalety
  • Zapach utrzymuje się długo (po miesiącu użytkowania wcale nie stracił za bardzo na intensywności). Poza tym nawet po tym jak (niestety) zgubiłem „ludka”, to już przez ponad tydzień zapach dalej się utrzymuje.
  • Łatwy i wygodny w użyciu – po prostu wrzucasz go do torby i tyle.
  • Zabawny wygląd.
Wady
  • Zgubił mi się. :(
  • Kosztuje około 30zł (chociaż powinien starczyć na długo).

Tyle w temacie, nie ma się co więcej rozwodzić nad tym produktem. Moim zdaniem spełnia swoje zadania i mimo, że kosztuje znacznie więcej niż jakaś wkładka zapachowa z biedry, to jednak trwałością zapachu wygrywa z każdym innym ustrojstwem, z którym miałem do czynienia. Poza tym ludzik nadaje się też jako zapach do szafy lub samochodu.

Szukaj ludzików w MenSpace.pl

Post scriptum

Ponieważ współpracuję z MenSpace.pl to dysponuję 10% kodem rabatowym dla was – brzmi on fjiosd2014.

TomekNajpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Alkohol kontra trening i dieta

O alkoholu mówi się wiele rzeczy. Ja chciałbym wam uświadomić jaki wpływ na trening i dietę ma ten związek. Nie chcę demonizować alkoholu. Zresztą sam lubię ...

CZYTAJ DALEJ...

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Czy można schudnąć, nie ćwicząc? Np. nie biegając, nie chodząc na basen, lub na siłownię? Dla osób, które są chociaż trochę w dietetyce, odpowiedź na to pyta...

CZYTAJ DALEJ...