X
Sprawdź jaki masz kształt twarzy

Jaki masz kształt twarzy i do czego będzie Ci to potrzebne?

2015-03-24

Ten wpis stanowi krótki poradnik dotyczący rozpoznawania kształtu twarzy. Będzie mi on potrzebny w kilku miejscach na blogu. Wiedza na temat tego jaki ma się kształt twarzy będzie bardzo pomocna przy doborze odpowiedniego zarostu, okularów, czy też fryzury. Jak się okazuje wcale nie jest tak łatwo na pierwszy rzut oka stwierdzić, do którego wzorca się pasuje. Ale damy radę. :)

Twarz trójkątna mężczyzna
Twarz trójkątna – charakteryzuje się dość wąską szczęką (twarz kształtem zbliżona do litery “V”).
Twarz kwadratowa mężczyzna
Twarz kwadratowa – najbardziej charakterystyczną cechą tej twarzy jest mocno zarysowana i szeroka szczęka.
Twarz owalna mężczyzna
Twarz owalna (nie mylić z okrągłą) – jest to właściwie idealny kształt twarzy przypominający rozciągniętą literę “O”.
Twarz okrągła mężczyzna
Twarz okrągła – nazwa sama w sobie charakteryzuje ten kształt i wbrew pozorom nie jest on domeną puszystych mężczyzn.

Powyższe kształty są najbardziej podstawowe, można wymienić jeszcze inne bardziej szczegółowo. Wszystko prezentuje poniższy rysunek. Niekiedy może też występować nieco inne nazewnictwo niż to, które tutaj zastosowałem.

Rodzaje kształtów twarzy u mężczyzn (infografika)
Rodzaje kształtów twarzy u mężczyzn (infografika)

Zwróćcie też uwagę, że między niektórymi parami istnieją jedynie subtelne różnice. Tzn. między: trójkątem i diamentem, oraz kwadratem i odwróconym trójkątem. Jeśli mielibyście problem z określeniem, który kształt jest tak naprawdę wasz, to zawsze możecie poprosić kogoś o pomoc – najlepiej kobietę, bo one są lepsze w te klocki.

Pamiętajcie również, że fryzura, którą nosicie ma wpływ na optyczny wygląd twarzy. Tzn. jeśli np. ktoś o twarzy trójkątnej nosiłby fryzurę mocno zadartą do góry, to automatycznie jego twarz będzie wyglądać na dłuższą i tym samym zbliży się do kształtu owalnego. Jeżeli zaś ktoś o owalnym kształcie twarzy zrobiłby sobie fryzurę, która „rozchodziłaby się na boki”, to zacznie przypominać trójkąt.

Ustal jaki masz kształt twarzy (quiz)

Ustalanie kształtu twarzy sprawia większości osobom sporo problemu. W związku z tym przygotowałem poniższy quiz, który pozwoli wam w ciągu minuty rozwiązać zagadkę kształtu twarzy.

Jaki masz kształt twarzy - infografika w postaci quizu - facetemjestem.pl

Pamiętajcie, że to jak macie ułożone włosy (o ile w ogóle je macie) też wpływa na to jaki kształt twarzy macie. O to właściwie chodzi w tym wszystkim, żeby przy pomocy fryzury nieco zmienić kształt twarzy na zbliżony do owalnego.

Dobierz fryzurę, zarost, okulary (przeciwsłoneczne) odpowiednio do kształtu twarzy

Z tą wiedzą możecie zabierać się za właściwe dobieranie fryzury, zarostu i okularów do waszego kształtu twarzy. Lista poradników na ten temat poniżej.

Skomentuj tekst na FacebookuNajpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...