X
Najpierw wiedza, potem rzezba
Najpierw wiedza, potem rzezba
Philips Beardtrimmer - Tomasz Saweczko

Stylizacja męskiego zarostu bez sprzątania, czy to możliwe?

Mogłoby się wydawać, że ciężko już wymyślić cokolwiek nowego w kategorii golenia czy trymowania męskiego zarostu. Setki dostępnych na rynku różnego rodzaju produktów do golenia czy przycinania zarostu różnią się najczęściej tylko detalami i designem. W tym całym zamieszaniu i marketingowym tyglu bardzo ciężko znaleźć produkt dla siebie. Raz na jakiś czas dostaję pytania od czytelników na temat tego jaką golarkę czy trymer powinni kupić. I zawsze mam z tym problem, bo naprawdę wybór jest ogromny. Jednak w pierwszej kolejności zawsze kieruję się wyborem marki. Oczywiście jest to wybór subiektywny i wynika z moich doświadczeń z danymi markami. Jedną z tych, z którą trzymam najdłużej jest Philips. Korzystam już ponad 4 lata (a może nawet dłużej) z ich trymera z serii Bodygroom (dedykowanej do skracania włosów na ciele).

Trendbook Philips

Zaś ostatnio miałem możliwość sprawdzić w boju zupełnie nowy pomysł Philipsa: trymer Philips serii 7000, którego flagową funkcją jest zasysanie zarostu w trakcie golenia.

Trymer Philips seri 7000

Na poniższym zdjęciu widać zawartość pudełka produktu po rozpakowaniu. Poza samym urządzeniem do dyspozycji mamy przede wszystkim 2 nasadki grzebieniowe: wąską i szeroką (z nakładką, którą można regulować pokrętłem – więcej na ten temat później). Ładowarka pozwala również na sieciowe korzystanie z urządzenia. W zestawie mamy także narzędzia do czyszczenia (jeśli ktoś z was ma kota, to zachowajcie uwagę, bo moja kicia ukradła z pudełka szczoteczkę i do tej pory nie mogę jej znaleźć).

Philips Beardtrimmer series 7000 - zawartość zestawu

Podstawowe funkcje i doświadczenia w trakcie użytkowania

Urządzenie do pielęgnacji brody Philips posiada wygodny sposób regulacji długości golenia. Zmienia się ją za pomocą pokrętła umieszczonego nad przyciskiem uruchamiającym urządzenie. Nad pokrętłem wyświetla się informacja o ustawionej długości (widać to na zdjęciu poniżej). Do dyspozycji mamy zakres długości o 1mm do 18mm (jeden ruch pokrętła zmienia je o 0,5mm).

Philips Beardtrimmer - regulacja długości

Oczywiście wypróbowałem to urządzenie w trybie golenia twarzy bez nakładki grzebieniowej i ze względu na specyficzną budowę trymera potrzebowałem trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do golenia w ten sposób. Otóż (jak widać na zdjęciu poniżej) w trybie bez nakładki nożyki trymera wystają delikatnie ponad obudowę (można taką konstrukcję nazwać grzebieniem zamkniętym przez analogię do nazewnictwa maszynek na żyletki). Taka konstrukcja wymusza konkretny wzorzec ruchu w trakcie golenia. Jest to być może pewne ograniczenie, ale z drugiej strony takie „wymuszenie” zmniejsza ryzyko podrażnień w trakcie golenia twarzy bez nakładki.

Philips Beardtrimmer - zdjęcie trymera z bliska

Na powyższym zdjęciu możecie też dostrzec włoski widoczne pod przezroczystą pokrywą trymera. Fotografia została oczywiście wykonana po wcześniejszym użytkowaniu tego urządzenia i teraz mogę przejść do flagowej funkcji, czyli zasysania zarostu.

Idealna broda bez bałaganu, czyli funkcja zasysania ściętego zarostu

Jeśli czyta to moja mama, to pewnie żałuje, że tego rozwiązania nie wymyślono kilkanaście lat temu, kiedy mieszkałem z rodzicami i regularnie w trakcie golenia pozostawiałem po sobie apokaliptyczny obraz w łazience. Do dziś zresztą nie jestem miłośnikiem sprzątania po sobie włosów po goleniu. Poza tym, nawet celując z włosami w trakcie golenia w konkretne miejsce, zawsze kończy się to tak, że lądują w całej łazience.

Pomysł Philipsa, dodanie do trymera swego rodzaju odkurzacza, wychodzi na przeciw wszystkim mężczyznom (a także ich współlokatorom i sympatiom). Jednak każdy kij ma dwa końce… Mimo, że goląc się trymerem Philips serii 7000 zdecydowanie redukujemy ilość spadających włosów (bo nie oszukujmy się – zawsze jakiś bezpański włos się zawieruszy), to nie znaczy, że całe sprzątanie mamy z głowy. Trzeba przecież też oczyścić wnętrze urządzenia z zarostu. Jeśli o tym się zapomni, to przy następnym goleniu zasysanie zarostu nie będzie takie efektywne (to dokładnie tak jakby chcieć korzystać z odkurzacza z pełnym workiem).

Podsumowanie i dodatkowe informacje o urządzeniu

Jak widać na pierwszym zdjęciu, testowanie tego produktu wywołało uśmiech na mojej twarzy (i nawet bicek wyszedł :D). Funkcja zasysania zarostu jest naprawdę ciekawym dodatkiem do tego trymera. Precyzja w trakcie golenia tym urządzeniem jest zadowalająca i bardzo przydatnym elementem jest dodatkowy wąski trymer, którym można poprawić detale w trakcie golenia.

Inne właściwości tego urządzenia, o których do tej pory nie wspomniałem to: ostrza nie wymagają konserwacji ani pielęgnacji olejkami (są zawsze gotowe do użycia), akumulator litowo-jonowy. Godzina ładowania baterii pozwala korzystać z urządzenia aż 75 min (zawsze można też korzystać z zasilania sieciowego).

Konkurs (zakończony)

Poniżej zwycięski komentarz z konkursu organizowanego przy współpracy z marką Philips. Gratuluję zwycięzcy! :)

Zwycięzca konkursu Philips

NAJPIERW WIEDZA, POTEM RZEŹBA

Najpierw wiedza, potem rzezba - e-book
Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Jak rozpisać sobie dietę i trening? Jak redukować tkankę tłuszczową i jak budować masę mięśniową? Co jeść przed treningiem, a co po treningu? W jaki sposób utrzymać motwację? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym e-booku.

Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych, byś mógł zacząć lub kontynuować pracę nad zmianą sylwetki. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Odbierz darmowy arkusz kalkulacyjny...

...dzięki któremu łatwo wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników zarówno w trakcie masy jak i redukcji. Otrzymasz również kod rabatowy na mojego e-booka. Zapisz się do newslettera bloga. :)

...dzięki któremu łatwo wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników zarówno w trakcie masy jak i redukcji. Otrzymasz również kod rabatowy na mojego e-booka. Zapisz się do newslettera bloga. :)


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybieg. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Stylizacja męskiego zarostu bez sprzątania, czy to możl...

Mogłoby się wydawać, że ciężko już wymyślić cokolwiek nowego w kategorii golenia czy trymowania męskiego zarostu. Setki dostępnych na rynku różnego rodzaju p...

CZYTAJ DALEJ...

Mach3 Turbo – maszynka lepsza niż 10 jednorazówek

Serię maszynek Gillette Mach3 zna chyba każdy. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii maszynek do golenia na świecie. Łatwo też się pogubić w kolejnych p...

CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja zarostu: cieniowanie i podstawowe praktyczne...

Stylizacja męskiego zarostu, to temat, któremu poświęciłem już kilka wpisów...

CZYTAJ DALEJ...

Szybsze golenie i więcej czasu na trening, czyli techno...

Kiedy przychodzi mi pisać o kolejnej innowacji w dziedzinie golarek, zastanawiam się, czego będziemy mogli się spodziewać po producentach za kilkanaście lat....

CZYTAJ DALEJ...

Jak przejąć władzę nad brodą?

Strzyżenie brody nie jest czynnością nadzwyczaj trudną, wymaga jedynie trochę wprawy. Przy okazji wspomnę, że na blogu pojawiło się już kilka wpisów na temat...

CZYTAJ DALEJ...

Golenie maszynką elektryczną bez podrażnień

Z pewnością tym wpisem nie rozwiążę wszystkich problemów facetów dotyczących golenia maszynką elektryczną. Niestety jest już tak, że praktycznie każdy z nas ...

CZYTAJ DALEJ...

Po co mężczyzna ma się depilować?

Na blogu zebrało się już trochę wpisów dotyczących depilacji. Wypadałoby w związku z tym trochę to wszystko podsumować. Przy czym teraz skupię się na tym po ...

CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja brody i zarostu vol.2 (galeria)

Po pierwszym CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja brody i zarostu (jak dobrać zarost do kształ...

Żeby w ogóle zabrać się za stylizowanie brody (lub zarostu) trzeba najpierw odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: jaki zarost mi właściwie pasuje (i czy ...

CZYTAJ DALEJ...

Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej jest o wiele łatwiejsza niż depilacja...

CZYTAJ DALEJ...