X
Pielęgnacja cery tłustej dla mężczyzn vol.3 (test kremu matującego Kyoku)

2013-11-26

W ostatnim czasie miałem przyjemność testować kilka produktów amerykańsko-japońskiej marki Kyoku for Men. Na wstępie trzeba powiedzieć, że nie są to tanie kosmetyki, a w Polsce dostępne w sklepie MenSpace.pl

Pierwszym specyfikiem, o którym chciałbym napisać jest krem matujący Kyoku. Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, to krem ten ma bardzo przyjemny cytrusowy zapach i bardzo lekką konsystencję – to sprawia, że nie potrzeba dość dużej jego ilości, żeby rozprowadzić go po twarzy. Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć jaka ilość dla mnie była wystarczająca.

kyoku_facetemjestem

Co się dzieje po nałożeniu kremu na twarz?

Ziemia się trzęsie, a z nieba leją się strumienie deszczu i posuwiście przez nieboskłon mkną rącze pioruny. A tak poważniej – rzadko w takiej sytuacji można odpowiedzieć inaczej niż „nic”. W przypadku tego kremu jednak na twarzy pojawia się blada jasno-biała powłoka. Na początku myślałem, że to po prostu efekt niedokładnego zmycia przeze mnie maseczki, ale jednak okazało się, że to efekt nałożenia kremu. Do tego skóra robi się w dotyku jak papier. Nie ma się jednak czego obawiać, bo po jakimś czasie (kiedy skóra twarzy wydziela nieco sebum) ta blado-biała powłoka wchłania się w skórę.

Wniosek – nie należy nakładaj tego kremu 5 minut przed randką, bo będziesz wyglądać… blado! Ale godzinę przed – jak najbardziej.

Efekt matujący określiłbym w przypadku tego produktu na zadowalający, jednakże „dupy nie urywa”. Z drugiej strony nigdy w życiu nie spotkałem kremu matującego, który potrafiłby odwalić robotę celująco. Ten robi to całkiem nieźle i efekt utrzymuje się przez kilka godzin, a sam mam dość mocno przetłuszczającą się skórę twarzy.

Kolejną rzeczą, o której warto tu wspomnieć jest to, że produkt ten nie będzie się nadawać dla osób, które mają skórę wrażliwą – serio czuć działanie substancji aktywnych zaraz po jego nałożeniu. Zresztą wysokie skoncentrowanie składników aktywnych wyróżnia markę Kyoku na rynku. Nie uważam też, żeby linia do skóry tłustej i ze skłonnościami do niedoskonałości Kyoku nadawała się dla osób młodszych – w tym miejscu raczej rzucić okiem na produkty marki Men-u. Innymi słowy – według moich obserwacji produkty marki Kyoku zalecałbym raczej facetom o dojrzałej skórze, a nie tym, którzy mają wypryski spowodowane burzą hormonalną.

Post scriptum

Ponieważ współpracuję z MenSpace.pl to dysponuję 10% kodem rabatowym dla was – brzmi on fjiosd2014.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • NAWIGACJA SERII


Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...