X
Męska higiena intymna

2013-12-10

Teoretycznie każdy wie, że miejsca intymne wymagają szczególnej higieny i pielęgnacji. Ale nie wszystko jest jednak takie oczywiste jakby mogło się wydawać… Zresztą zaniedbanie w tej materii może skutkować rakiem penisa, o czym pisałem tutaj.

Publiczne toalety

Każdy z nas korzysta z nich czasem. Wchodzimy tam, dotykamy klamek (a wcześniej może także zmacaliśmy jakiś uchwyt w tramwaju). Przed nami zrobiła to masa innych ludzi. Zresztą w warunkach domowych nie jest dużo lepiej, bo klawiatura, myszka, telefon i inne przedmioty codziennego użytku są istnym rajem dla bakterii. Potem wchodzimy do ubikacji i tymi dłońmi dotykamy miejsc intymnych. Trochę słabo brzmi, nie? Dlatego przed skorzystaniem z toalety warto dokładnie umyć ręce. Zwłaszcza w miejscu publicznym. Potem i tak trzeba dotknąć jakiejś klamki po drodze – najlepiej zrobić to tą ręką, którą nie będziecie trzymać siurka.

Co ciekawe masa facetów w publicznych toaletach nie myje rąk nawet po skorzystaniu z nich… To taki mały polski dramat, ale tym bardziej powinno to dawać do myślenia, żeby samemu zabezpieczyć się przed tym, co zostawi ta zgraja brudasów.

Sauna, basen itp.

Po wizycie w saunie, czy też na basenie też warto zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację miejsc intymnych. Pamiętajcie, że znowu jak w przypadku toalet publicznych, w takich miejscach przewija się masa ludzi. Cóż – na miejscu zazwyczaj ciężko zrobić to porządnie, ale po powrocie do domu warto dokładniej przemyć te sfery. Dobrze też przy okazji wyposażyć się w jakiś żel do higieny intymnej. Dobrym rozwiązaniem są również mokre chusteczki higieniczne. Zazwyczaj najtańsze są te dla niemowląt. W ich przypadku można mieć też pewność, że będą wyjątkowo delikatne i hipoalergiczne.

Ręcznik

Wiadomo też, że siedliskiem bakterii są również ręczniki. Ale w tym przypadku bym tak bardzo nie panikował. To co warto wiedzieć to to, żeby zarezerwować specjalny ręcznik do wycierania miejsc intymnych. Rzecz jasna należy go dość często zmieniać. Dobrze też poinformować współlokatorów o tym ręczniku. :D

Pielęgnacja profilaktyczna i w przypadku lekkich zmian zapalnych

Jeśli chcecie dodatkowo zadbać o sfery intymne, albo już niestety doszło do tego, że pojawia się tam jakiś lekki problem, to można to zrobić tanio i w miarę skutecznie. Oczywiście jeśli z powodu braku higieny doszło do większego stanu zapalnego, jakiegokolwiek owrzodzenia itp. to należałoby skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę. Znowu jednak zachęcam do tego, żeby nie panikować. Zanim zdecydujecie się odwiedzić lekarza dajcie sobie kilka dni. Jeśli objawy nie miną, to wtedy należy podjąć poważne kroki.

Wracając do tematu. Najprostszą metodą, żeby zadbać o okolice intymne jest zrobienie sobie okładu z rumianku, ewentualnie z kory dębu. Wystarczy zaparzyć herbatę z tych ziół, przestudzić ją i nałożyć na gazę, a potem położyć delikatnie na prącie na kilkanaście minut. Tyle. Warto pamiętać, że gaza będzie tu o wiele wygodniejsza niż jednorazowa chusteczka higieniczna.

Wracając jeszcze do stanów zapalnych narządów płciowych. Jeśli bardzo nie chcecie wybierać się do lekarza, to zawsze można kupić w aptece maść z antybiotykiem. Jednakże jeśli to nie pomoże po tygodniu, to za wszelką cenę należy się przełamać i zgłosić do specjalisty.

Depilacja

U niektórych osób pozostawienie okolic penisa nieostrzyżonych skutkuje zwiększonym wydzielaniem potu w tych okolicach. Poza tym według badania, które przeprowadziłem większość kobiet uważa, że faceci powinni się tam przynajmniej delikatnie przystrzyc raz na jakiś czas. Do tego spory gąszcz w okolicach intymnych utrudnia ich dokładne mycie. Dokładniejsze informacje na temat depilacji miejsc intymnych znajdziecie tutaj.Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Mikrodermabrazja diamentowa, dlaczego to nie jest najle...

Kiedy facet planuje po raz pierwszy wybrać się do kosmetyczki, to zazwyczaj nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić. Nie mówiąc już o tym, że wielu z nas po prostu...

CZYTAJ DALEJ...

Męska higiena intymna

Teoretycznie każdy wie, że miejsca intymne wymagają szczególnej higieny i pielęgnacji. Ale nie wszystko jest jednak takie oczywiste jakby mogło się wydawać.....

CZYTAJ DALEJ...