X
Ciekawostki o penisie

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoim sprzęcie

2013-11-13

Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o swoim penisie? Jednak pewnej wiedzy nigdy za wiele. W tym wpisie podzielę się z wami kilkoma mniej znanymi faktami dotyczącymi chyba najbardziej ekscytującego narządu na ziemi. No dobra mózg jest jednak o wiele ciekawszy. ;)

1) Rak prącia

Nie, rak członka nie polega na jego powiększeniu… Charakteryzuje się pojawianiem się na penisie czerwonych guzków (lub stwardnień, które łatwo broczą krwią). Jak się okazuje jedyną znaną nam obecnie przyczyną raka prącia jest mastka (smegma) – czyli wydzielina gromadząca się pod napletkiem. Dlatego też higiena miejsc intymnych jest taka ważna, zwłaszcza u mężczyzn, którzy mają dużo napletka (ryzyko zachorowania u obrzezanych facetów jest o wiele niższe).

2) Mechaniczne urazy prącia

Nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem nie przytrafi Ci się taka sytuacja, że coś Ci „się urwie” od penisa. Co wtedy należy zrobić? Przyszycie oderwanej części ciała jest absolutnie konieczne i trzeba to zrobić jak najszybciej. Co ważne – oderwany kawałek należy przechować w temperaturze około 4 stopni w trakcie transportu do szpitala.

3) Priapizm

Wielu facetów ma problem z wzwodem – zresztą myśl o tym, że kiedyś „nie stanie” nie należy do najprzyjemniejszych. Mało kto sobie jednak zdaje sprawę, że istnieje odwrotne zaburzenie, jakim jest priapizm. Polega on na długotrwałym (i bolesnym) wzwodzie, który nie jest spowodowany podnieceniem seksualnym. Czasami choroba ta ma podłoże idiopatyczne – tzn. albo powstaje samoistnie, albo przyczyna jest niejasna. Innymi słowy – może dopaść każdego w nieoczekiwanym momencie. Inną przyczyną może być uszkodzenie naczyń krwionośnych w prąciu.

4) Kolor nasienia

Odchylenie koloru nasienia od białego zazwyczaj nie jest powodem do obaw (przyczyną może być po prostu stosowana przez Ciebie dieta). Nawet jeśli kolor spermy nagle robi się lekko czerwony nie należy panikować (przyczyny mogą być dość prozaiczne jak np. pęknięcie żyłki w prostacie). W każdym razie jeśli niepożądany kolor utrzymuje się dłużej niż kilka dni, to należy skonsultować się z lekarzem. Bić na alarm zaś, należy jeśli nasienie przybierze zielonkawych odcieni (może to oznaczać rzeżączkę). Wówczas wizyta u specjalisty powinna być priorytetowa!

5) Rozmiar w „stanie spoczynku” nie ma znaczenia

Czasami faceci podpadają w kompleks małego penisa, gdy ich przyrodzenie prezentuje się filigranowo w zwisie (nie zważając na to jak wygląda w trakcie erekcji). Cóż… może być też tak, że w trakcie przebierania w szatni koledzy kiedyś naśmiewają się z takiego delikwenta, a później zostaje mu to na dłużej. Jednakże nie ma żadnej zależności między długością penisa w zwisie, a w stanie erekcji. Mało tego – często penis, który jest „mały” w stanie spoczynku charakteryzuje się większym przyrostem w stanie erekcji od jego większych kolegów.

Czytaj też: „13 ciekawostek o penisie, których nie przeczytasz na Wikipedii”.Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...