X
Atlas ćwiczeń siłowych

Atlas ćwiczeń siłowych

Atlas ćwiczeń siłowych w domu i na siłowni na blogu „Facetem jestem i o siebie dbam”. Wszystkie ćwiczenia podzielone są ze względu na partie mięśniowe. W każdym wpisie dotyczącym danego ćwiczenia znajdują się ogólne informacje na temat danej partii mięśni. Przed rozpoczęciem wykonywania jakiegokolwiek ćwiczenia ważne jest, żeby zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi w tekstach. Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych należy zasięgnąć rady lekarza.

Atlas ćwiczeń, zanim zaczniesz…

Zanim zaczniesz wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia z tego atlasu ćwiczeń zapoznaj się z kilkoma pomocnymi tekstami na temat treningu siłowego (lista poniżej). W przeciwnym wypadku możesz nabawić się kontuzji lub trening może okazać się zupełnie nieskuteczny.

Jeżeli nie zachowasz odpowiedniej ostrożności wykonując ćwiczenia, będzie zaniedbywał rozgrzewkę oraz nieprawidłowo wykonywał ćwiczenia możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić ucząc się nowego ćwiczenia, to spokojna nauka prawidłowej techniki jego wykonywania. Kluczową sprawą będzie tutaj stabilizacja ruchu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tekstach podlinkowanych wyżej.

Jakie mogą być skutki nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń zawartych w tym atlasie siłowym?

Poniżej lista nieprzyjemności, których można doznać wykonując ćwiczenia w nieprawidłowy sposób i bez należytego przygotowania.

  • Brak zamierzonych efektów treningu siłowego (brak zauważalnej zmiany rzeźby lub nawet jej pogorszenie);
  • wady postawy lub ich pogłębianie, a w konsekwencji masa innych dolegliwości (problemy z kręgosłupem są powodem wielu różnych chorób);
  • wszelkiego rodzaju kontuzje, które zahamują możliwość wykonywania treningu lub których leczenie może ciągnąć się bardzo długo;
  • brak wzrostu tkanki mięśniowej (w przypadku zbyt częstego treningu i zaniedbywania regeneracji).

Aktualnie dostępne wpisy o ćwiczeniach na dane partie mięśniowe

Lista ćwiczeń będzie systematycznie powiększana.

atlas ćwiczeń w domu na siłowni Pośladki Klatka piersiowa Plecy (dół) Triceps Brzuch Biceps Plecy (góra)

Zobacz też