X
zapalenie jadra

Zapalenie jądra – objawy i leczenie

2013-09-15
Postaw kawę Łysemu! :)

Zapalenie jądra – problem, który najczęściej doskwiera mężczyznom po 50 roku życia. Mimo to warto mieć świadomość, że jeżeli ta choroba dotknie osobę w wieku dorastania to może doprowadzić to do bezpłodności (pośrednią przyczyną zapalenia może być np. zachorowanie na świnkę). Niestety zapobieganie w tym przypadku jest praktycznie niemożliwe – dlatego tym bardziej warto mieć podstawowe informacje na ten temat.

Prezent od Łysego

Jakie dolegliwości towarzyszą zapaleniu jądra?

  • Bolesny obrzęk jednego lub obu jąder;
  • zaczerwienienie worka mosznowego;
  • twardość jąder;
  • wzmagający się ból jąder, któremu towarzyszy gorączka.

Leczenie

Jeżeli wystąpią powyższe objawy należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Wiele osób wstydzi się zwrócić z takim problemem do specjalisty – ale nie ma się naprawdę czego wstydzić – poza tym ból będzie tak duży, że każdy w końcu się złamie… Metody „domowe” mogą jedynie pomóc złagodzić chwilowo objawy. Zalecaną praktyką są okłady z lodu – poza tym jak zawsze, warto jak najwięcej wypoczywać w łóżku. Leczenie zaś, przebiega zwykle poprzez antybiotykoterapię. Jednakże w pewnych przypadkach (u osób starszych lub schorowanych) może ona nie przynieść efektu, a wtedy konieczna będzie amputacja jądra. Z tego powodu udanie się do lekarza jak najszybciej jest takie ważne. Jądra nie odrosną!


Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Wakacje życia 1999zł, kiła gratis…

Wiele osób, które prowadzi aktywny seksualny tryb życia zazwyczaj nie ma większej świadomości na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Najczęściej wszelk...

CZYTAJ DALEJ...