X
Stylizacja i pielęgnacja włosów kręconych dla mężczyzn

2013-11-19

Panowie jak wiecie raczej w tematyce włosów nie jestem specjalistą. Ale niech was ręka boska broni mówić, że jestem łysy! :) Ten wpis o włosach kręconych przygotowała dla mnie znajoma fryzjerka Agnieszka, która prowadzi w Warszawie salon fryzjerski. Jak coś możecie do niej wpaść, bo to fajna dziewczyna. :) A dla osób spoza Warszawy na blogu są dostępne darmowe porady fryzjerskie, których udziela Agnieszka – szczegóły tutaj.

Podstawy informacje o włosach kręconych

Włosy kręcone są z natury suche, dlatego też należy je przede wszystkim nawilżać. Dzięki temu przestaną się one puszyć i zaczną układać się w regularne loki. Idealne są wszystkie szampony i odżywki nawilżające i odbudowujące. Do stylizacji należy używać kremów o lekkiej konsystencji lub olejków. Bardzo dobrze wpływają na włosy kręcone wszystkie produkty, w których skład wchodzi olejek arganowy. Ze względu na lekką konsystencję oraz właściwości nawilżające może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów. Złym pomysłem są pianki oraz jedwab, ponieważ dodatkowo wysuszają one włosy.

Utrwalanie i suszenie włosów kręconych

Do utrwalenia fryzury polecam lakiery z efektem anti-frizz, które zabezpieczają przed wilgocią i dzięki temu pozwalają na zachowanie pierwotnego stanu fryzury. Włosy kręcone najlepiej suszyć z dyfuzorem lub pozwolić im schnąć naturalnie. Wtedy loki wyglądają sprężyście i regularnie,a włosy nie puszą się.

Ondulacja

Jeśli natomiast, mając włosy z natury proste, chcemy uzyskać loki lub fale, polecam prostownicę oraz usługę trwałej ondulacji. Dzięki prostownicy możemy uzyskać dowolny, bardzo trwały skręt w szybkim czasie. Wystarczy przeciągnąć pasmo włosów od nasady ku końcom, lekko zakręcając je na krawędziach płytek grzejących i utrwalić lakierem. W przypadku trwałej możemy wybrać grubość loków, które zachowają swój kształt od 3 do 4 miesięcy. Jest to zabieg chemiczny, zmieniający trwale strukturę włosa. Obecnie używane do tego płyny są delikatne i na bazie kwasów owocowych. Dzięki temu dodatkowo pielęgnują oraz nadają fryzurze sprężystość.

Galeria fryzur męskich z kręconymi włosami

facet_krecone_wlosy_01
Fryzura nr 1
facet_krecone_wlosy_02
Fryzura nr 2
facet_krecone_wlosy_03
Fryzura nr 3
 
facet_krecone_wlosy_04
Fryzura nr 4
facet_krecone_wlosy_05
Fryzura nr 5
facet_krecone_wlosy_06
Fryzura nr 6
 
facet_krecone_wlosy_07
Fryzura nr 7
facet_krecone_wlosy_08
Fryzura nr 8
facet_krecone_wlosy_09
Fryzura nr 9
 
facet_krecone_wlosy_10
Fryzura nr 10
facet_krecone_wlosy_11
Fryzura nr 11
facet_krecone_wlosy_12
Fryzura nr 12
 
facet_krecone_wlosy_13
Fryzura nr 13
facet_krecone_wlosy_14
Fryzura nr 14
facet_krecone_wlosy_15
Fryzura nr 15
 
facet_krecone_wlosy_16
Fryzura nr 16
facet_krecone_wlosy_17
Fryzura nr 17


Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...