X

Savoir-vivre: całowanie w rękę

2013-10-11
Postaw kawę Łysemu! :)

Całowanie kobiety w rękę w geście powitalnym to dość stary obyczaj, który współcześnie jest bardzo różnie oceniany. Sam pamiętam lekcje przedsiębiorczości z liceum, kiedy to prowadząca te zajęcia z pełnym przekonaniem twierdziła, że to gest przestarzały i należy go unikać. Przyznam szczerze, że jej akurat to nigdy bym nawet nie próbował w tę rękę pocałować. W każdym razie każdemu z nas może przytrafić się okazja, że aż będzie korcić żeby ten gest wykonać. Stąd też warto wiedzieć, co na ten temat rzecze savior-vivre.

Prezent od Łysego

Gdzie nie wypada całować kobiet w rękę?

  • Pod gołym niebem (co trochę stałoby w opozycji ze zdjęciem w miniaturze tego wpisu, ale jeśli całujemy naszą dziewczynę na luźnej randce, to nie ma powodów do stosowania się do tej zasady);
  • w tramwaju, autobusie i wszelkich innych środkach komunikacji;
  • w sklepie, urzędzie itp. (po prostu za duży dystans dzieli nas od ekspedientki, albo „pani z okienka”, żeby je całować w rękę).
  • w pracy (niezależnie od tego czy to nasza koleżanka, szefowa, czy podwładna).

Nie wypada również całować ręki podanej nad stołem, lub w rękawiczce. Warto też pamiętać, że to z inicjatywą wychodzi kobieta unosząc w naszą stronę rękę. Jeżeli uznamy, że chcemy wykonać ten gest (nie mamy takiego obowiązku i decyzja ostatecznie pozostaje po stronie mężczyzny) to należy lekko się pochylić i nie ciągnąć kobiety za rękę. Sam zaś pocałunek powinien być najdelikatniejszy jak to tylko możliwe. W przypadku gdy w towarzystwie znajdują się inne kobiety nie ma zmiłuj – pocałowałeś jedną, to musisz to samo zrobić z innymi. Jeśli zaś nie masz pewności, czy wypada całować w rękę czy nie w danej sytuacji, to lepiej tego nie rób. Ten gest wymaga taktu, który można nabyć z czasem i lepiej się wstrzymać niż wygłupić.

  • Źródło zdjęcia w miniaturze Fotolia

Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Wakacje życia 1999zł, kiła gratis…

Wiele osób, które prowadzi aktywny seksualny tryb życia zazwyczaj nie ma większej świadomości na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Najczęściej wszelk...

CZYTAJ DALEJ...