X
Stój! Bo strzelam! Czyli o problemach z erekcją

2013-08-31

Problemy natury seksualnej stanowią wciąż tabu wśród mężczyzn. Nasza wrodzona (a może wpojona?) duma zakazuje nam zwrócić się po pomoc do specjalisty z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy sprawdzić statystyki Google’a, żeby zobaczyć ilu facetów tam właśnie szuka pomocy. Niestety, raczej nie tędy droga. Wielu naciągaczy wie jaką moc mają ludzkie kompleksy i będą chcieli Ci sprzedać wszystko, co podtrzyma Twoją nadzieję, a będzie tylko zwykłym placebo. Faktem jest też, że impotencja, o której będzie tu mowa jest zazwyczaj spowodowana problemami natury psychicznej. To takie małe błędne koło – facetowi wstyd jest się do tego przyznać, zamyka się w sobie, jego stan psychiczny się pogarsza a erekcji jak nie było tak nie ma…

Przyczyn impotencji jest rzecz jasna więcej, np. wiek, zaburzenia hormonalne, używanie leków (zwłaszcza antydepresantów), choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, astma czy nadciśnienie, problemy z układem krążenia itp. Niemniej jednak z takimi problemami koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza. Zasadniczy nacisk chciałbym położyć tutaj na przyczyny natury psychicznej, które jak już pisałem są najczęstsze. Po pierwsze trzeba pamiętać, że okresowe zaburzenia erekcji nie są niczym nadzwyczajnym – każdemu może się zdarzyć. Nie ma, co popadać w panikę jeśli zdarzy się to raz „na ruski rok”. Gorzej jeśli staje się to permanentnym problemem uniemożliwiającym całkowicie prowadzenia życia seksualnego.

Relacja z partnerem

Oziębłe stosunki w związku, niedopasowanie seksualne, tłumione emocje i pretensje mogą spowodować, że kiedy Ty nie potrafisz powiedzieć „nie” to penis robi to za Ciebie w sytuacji intymnej. Znakiem ostrzegawczym powinien być przypadek kiedy sam potrafisz się zaspokoić, natomiast w trakcie zbliżenia erotycznego w związku już nie… Kłótnie, brak zaufania i obojętność także mogą bardzo rzutować na jakość życia łóżkowego. Istnieje także specyficzna dysfunkcja zwana „impotencją ad personam” – ma ona miejsce, kiedy mężczyzna jest bardzo zakochany w swojej partnerce – i tak bardzo chce, że aż nie może… Jeżeli czujesz się źle w związku to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać tylko zacząć rozwiązywanie problemu od szczerej rozmowy. Może złe odczucia masz nie tylko Ty? A może po prostu trzeba będzie zerwać tę relację bo oboje się w niej dusicie? Rzecz jasna jeśli jest obustronna zgoda można zacząć reanimować związek i jego sferę seksualną. Można próbować wszystko naprawić na wiele sposobów – chociaż szczere rozmowy powinny być stałym punktem w planie. To jak spróbujesz odnowić swoją więź zależy w znacznej mierze od Twojej kreatywności. Może to być wspólne spróbowanie czegoś czego nigdy nie robiliście, szalony wypad za miasto jak „za dawnych lat”… Czasami też może być potrzebny okres separacji – ale takie zabiegi należy uzgadniać razem.

Skłonności homoseksualne

To jeszcze temat tabu w polskich realiach – na szczęście w coraz mniejszym stopniu. Nieumiejętność zaspokojenia partnerki może wiązać się po prostu z tym, że tłumisz swoją orientację seksualną. Niektórym dojście do tego kim naprawdę są zajmuje lata. A niektórzy faceci z powodu presji społecznej żenią się a potem zdradzają swoje żony z facetami. Nie tędy droga. Trudno doradzić tutaj coś innego jak np. rozmowę z przyjacielem – należy odrzucić strach przed tym, że zostanie się przez tę osobę odtrąconym. Jeżeli Twój przyjaciel tego nie zaakceptuje to znaczy, że nie był prawdziwym przyjacielem.

Stres, praca, stres, praca…

Wszystkie porady dotyczące ogólnie pojętego zdrowia wyglądają mniej więcej tak samo: unikaj stresu, daj sobie czas na odpoczynek, śpij ile trzeba, nie nadużywaj używek, więcej się ruszaj etc. Naprawdę życie nie ma sensu jeżeli jedyną rzeczą, którą robisz jest zarabianie pieniędzy. Nigdy nie zdążysz z nich skorzystać. Zresztą stres i przemęczenie nie tylko wpływają niekorzystnie na erekcję ale również na masę innych aspektów naszego funkcjonowania. Może warto pewnego wieczoru usiąść spokojnie i zastanowić się jaki w ogóle sens ma takie życie? Niektórzy się po prostu tego boją i uciekają w pracę (wtedy nie myślą o swoich prawdziwych problemach).

Życie seksualne jest bardzo ważną częścią ludzkiej egzystencji. Nie daj, żeby zniszczyło je stres, praca lub toksyczny związek. A jeśli już naprawdę nie wiesz, co ze wszystkim zrobić to zwróć się do specjalisty po pomoc. Nawet do lekarza pierwszego kontaktu. Faceci, których duma trzyma w ryzach to naprawdę zwykli tchórze. Jeśli myślisz, że lekarz Cię wyśmieje to puknij się w łeb!Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...