X

Po prostu proste włosy

WPIS GOŚCINNY

Jak prostować włosy? Jest klika sposobów aby włosy kręcone lub puszące się i niesforne zamienić na proste i gładkie. Najbardziej znana metoda to prostownica czyli tak zwane żelazko fryzjerskie, składające się z płytek ceramicznych prostujących włosy pod wpływem ciepła. Jest to szybki i skuteczny sposób jeśli zależy nam na jednorazowym efekcie. Włosy wyprostowane prostownicą i utrwalone lakierem, zabezpieczającym dodatkowo przed wilgocią, zachowają kształt do pierwszego mycia. Polecam tę metodę osobom, które tylko czasem chcą zmienić swój wizerunek i uzyskać efekt idealnie gładkich i prostych pasm. Ważne jest jednak aby odpowiednio zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem zbyt wysokiej temperatury za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji i stylizacji.

Fryzury falowane i niesforne się można wyprostować skutecznie przy pomocy produktów nawilżających do pielęgnacji i stylizacji. Składniki odżywcze w nich zawarte zapobiegają puszeniu się i plątaniu włosów. Dzięki temu otrzymujemy trwały efekt wygładzenia, który utrzyma się przez cały okres używania odpowiednich kosmetyków.

Jeżeli zależy nam jednak na trwałym efekcie to polecam prostowanie keratynowe. Jest to zabieg odbudowujący włókno włosów, a jednocześnie prostujący i wygładzający. Wykonuje się go w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Za pomocą keratyny odżywiamy i odbudowujemy strukturę włosów. Keratyna stanowi naturalny składnik budulcowy włosów, który wprowadzany jest w głąb włókien, a następnie zamykany w nich przy pomocy ciepła. Jeżeli po zabiegu używamy do pielęgnacji odpowiednich produktów podtrzymujący efekt prostowania to utrzyma się on kilka miesięcy.

Zabieg trwałego prostowania natomiast wykonujemy na produktach przypominających płyny do trwałej ondulacji. Zmieniają one strukturę włosa. Jednocześnie jednak uwrażliwiają włókno ponieważ jest to jednak zabieg chemiczny. Daje on efekt maksymalnego wyprostowania włosów, nawet tych mocno kręconych na stałe. Sprawia jednak, że włosy lekko się puszą i pojawia się odrost. W przeciwieństwie do nich prostowanie keratynowe nie uwrażliwia włosów, a wręcz przeciwnie. Po zabiegu keratynowym włosy stają się mocniejsze, bardziej gładkie i przestają się puszyć. Nie pojawia się również odrost gdyż keratyna stopniowo wypłukuje się. Włosy powracają do stanu naturalnego po 3-5 miesiącach.

Kosmetyki do stylizcacji
kosmetyki_do_stylizacji
Odżywki
odzywki_do_wlosow
Tag: włosy
galerie_fryzur
 
Po prostu proste włosy
Ocena: 4.3 (4 głosów)


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Męska moda plażowa, wczoraj i dziś

Moda męska plażowa to stosunkowo nowa koncepcja (i znacznie młodsza od samej mody). Przez wieki ludzie korzystali z uroków mórz, rzek i jezior, tak jak ich natu...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...

Podręcznik stylu dla mężczyzn, pozycja obowiązkowa w mę...

Mam dla Was dobrą wiadomość, to będzie recenzja książki, którą naprawdę warto mieć w swoich zbiorach. Otrzymałem ją dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackie...

CZYTAJ DALEJ...