X

Po prostu proste włosy

2013-09-16
WPIS GOŚCINNY

Jak prostować włosy? Jest klika sposobów aby włosy kręcone lub puszące się i niesforne zamienić na proste i gładkie. Najbardziej znana metoda to prostownica czyli tak zwane żelazko fryzjerskie, składające się z płytek ceramicznych prostujących włosy pod wpływem ciepła. Jest to szybki i skuteczny sposób jeśli zależy nam na jednorazowym efekcie. Włosy wyprostowane prostownicą i utrwalone lakierem, zabezpieczającym dodatkowo przed wilgocią, zachowają kształt do pierwszego mycia. Polecam tę metodę osobom, które tylko czasem chcą zmienić swój wizerunek i uzyskać efekt idealnie gładkich i prostych pasm. Ważne jest jednak aby odpowiednio zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem zbyt wysokiej temperatury za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji i stylizacji.

Fryzury falowane i niesforne się można wyprostować skutecznie przy pomocy produktów nawilżających do pielęgnacji i stylizacji. Składniki odżywcze w nich zawarte zapobiegają puszeniu się i plątaniu włosów. Dzięki temu otrzymujemy trwały efekt wygładzenia, który utrzyma się przez cały okres używania odpowiednich kosmetyków.

Jeżeli zależy nam jednak na trwałym efekcie to polecam prostowanie keratynowe. Jest to zabieg odbudowujący włókno włosów, a jednocześnie prostujący i wygładzający. Wykonuje się go w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Za pomocą keratyny odżywiamy i odbudowujemy strukturę włosów. Keratyna stanowi naturalny składnik budulcowy włosów, który wprowadzany jest w głąb włókien, a następnie zamykany w nich przy pomocy ciepła. Jeżeli po zabiegu używamy do pielęgnacji odpowiednich produktów podtrzymujący efekt prostowania to utrzyma się on kilka miesięcy.

Zabieg trwałego prostowania natomiast wykonujemy na produktach przypominających płyny do trwałej ondulacji. Zmieniają one strukturę włosa. Jednocześnie jednak uwrażliwiają włókno ponieważ jest to jednak zabieg chemiczny. Daje on efekt maksymalnego wyprostowania włosów, nawet tych mocno kręconych na stałe. Sprawia jednak, że włosy lekko się puszą i pojawia się odrost. W przeciwieństwie do nich prostowanie keratynowe nie uwrażliwia włosów, a wręcz przeciwnie. Po zabiegu keratynowym włosy stają się mocniejsze, bardziej gładkie i przestają się puszyć. Nie pojawia się również odrost gdyż keratyna stopniowo wypłukuje się. Włosy powracają do stanu naturalnego po 3-5 miesiącach.

Kosmetyki do stylizcacji
kosmetyki_do_stylizacji
Odżywki
odzywki_do_wlosow
Tag: włosy
galerie_fryzur
 Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 7000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

PRZECZYTAJ FRAGMENT  ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Wakacje życia 1999zł, kiła gratis…

Wiele osób, które prowadzi aktywny seksualny tryb życia zazwyczaj nie ma większej świadomości na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Najczęściej wszelk...

CZYTAJ DALEJ...

Jak się uczyć języków obcych?

Kiedy byłem w drugiej klasie liceum postanowiłem zostać poliglotą. W około półtora roku nauczyłem się wtedy niemieckiego i zdawałem z niego maturę rozszerzon...

CZYTAJ DALEJ...

Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej jest o wiele łatwiejsza niż depilacja miejsc intymnych. Oczywiście wiąże się to z faktem, że do klatki mamy o wiele łatwiejszy dostę...

CZYTAJ DALEJ...

Męska moda plażowa, wczoraj i dziś

Moda męska plażowa to stosunkowo nowa koncepcja (i znacznie młodsza od samej mody). Przez wieki ludzie korzystali z uroków mórz, rzek i jezior, tak jak ich natu...

CZYTAJ DALEJ...