X
Po co mężczyzna ma się depilować?

2014-07-22

Na blogu zebrało się już trochę wpisów dotyczących depilacji. Wypadałoby w związku z tym trochę to wszystko podsumować. Przy czym teraz skupię się na tym po co depilować dane części ciała i komu będzie to pasować.

Klatka piersiowa i brzuch

Być może zauważyliście, że na zdjęciach dobrze wysportowani faceci mają zazwyczaj wydepilowaną klatkę piersiową. Nie jest to przypadek ponieważ w ten sposób można jeszcze bardziej uwydatnić swoją estetyczną budowę ciała. Mało tego – nawet jeśli masz lekko rozbudowane mięśnie klatki piersiowej, to wyczyszczenie jej z zarostu da wrażenie, że jest ona nieco większa. Efekt ten można dodatkowo spotęgować poprzez noszenie biżuterii (np. nieśmiertelnika).

Analogicznie – w przypadku osób bardzo chudych, albo mających klatkę piersiową obrośniętą tłuszczem lepiej będzie pozostawić zarost, żeby zasłaniał niedoskonałości budowy ciała. Tutaj tzw. „łasica” będzie jak najbardziej wskazana.

Wygól klatę!

Miejsca intymne

To jest lekko kontrowersyjna kwestia. Jedni wolą się golić całkowicie na zero, a inni tylko przystrzygać. Jedno jest pewne – jeśli zgolisz się w tym miejscu, to optycznie penis będzie wyglądać na większy. Poza tym dochodzi jeszcze jedna dość istotna kwestia dotycząca życia intymnego. Istotę rzeczy wyjaśnia poniższa grafika.

wlosy lonowe
  Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn!

Pachy

To w kanonie zadbanego faceta powinna być oczywista oczywistość. Po pierwsze niewygolone pachy wyglądają obleśnie. Poza tym na włosach pod pachami gromadzi się pot, co potęguje nieprzyjemny zapach i utrudnia aplikację antyperspirantu. Nie wspominając już, że w ten sposób jeszcze łatwiej pobrudzić podkoszulek od potu, który przelewa się po włosach. Jeśli chodzi o sposoby depilacji, to albo można to zrobić tak ja w przypadku miejsc intymnych, albo (co ja preferuję) użyć strzyżarki z najkrótszą nakładką. Zajmuje to około minuty i nie ma po tym żadnych podrażnień.

Nogi

house-md-m-d-hugh-laurie-12
Really?

Poniżej też infografika podsumowująca wszystko.

depilacja mezczyzna

TomekNajpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...