X

Jak układać dłuższe włosy?

Wpis gościnny

Częstym problemem mężczyzn jest układanie dłuższych włosów. W tym sezonie bardzo modne są fryzury, gdzie boki i tył ścinane są krótko, natomiast góra pozostawiona przedłużona. Takie strzyżenie wymaga pielęgnacji włosów oraz codziennego układania ich.

Ponieważ męskie włosy zazwyczaj są sztywne, nie jest to proste. Podstawą w tym przypadku jest dobry szampon, najlepiej nawilżający. Zmiękczy on włosy, dzięki czemu staną się podatne na układanie. Przesuszone włosy są szorstkie w dotyku i puszą się. Dotyczy to również włosów kręconych lub falowanych. Są to zawsze włosy suche i wymagają do pielęgnacji produktów nawilżających.

Podstawowym błędem jest używanie pianki, ponieważ dodatkowo wysusza ona włosy, co osłabia ich kondycję i utrudnia układanie.

Jeśli chcemy łatwo unieść dłuższe włosy do góry, świetnie sprawdzi się do tego mocno utrwalająca pasta lub żel. Nakładamy produkt na wilgotne włosy i suszymy. Dzięki temu uzyskają one strukturę i będą bardziej podatne na modelowanie. Jeśli fryzura charakteryzuje się bardzo długą górą, konieczne będzie natapirowanie włosów od nasady i utrwalenie mocnym lakierem.

Tapir to sposób czesania włosów, aby się ,,sfilcowały”. Należy trzymać pasmo za końcówki i grzebieniem przeciągać od końców ku cebulkom. Włosy się lekko plączą i dzięki temu fryzura jest stabilniejsza.

Tapir utrzyma nawet niesforne i cienkie włosy. Dodatkowo doda im także objętości. Jest to dobre wyjście w przypadku włosów z tendencją do wypadania, ponieważ najczęściej góra jest wtedy mocno przerzedzona. Jeśli włosy są kręcone, a zależy nam na fryzurze bez fal i loków, należy przed układaniem wyprostować włosy prostownicą.

O wiele łatwiej wtedy nad nimi zapanować. Jeśli natomiast włosy są proste, a chcemy uzyskać efekt ,,artystycznego nieładu” warto zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Dzięki temu staną się ona bardziej podatne na modelowanie. Do wykańczania fryzury świetnie sprawdzi się lakier. Pozwala on zachować kształt i objętość na dłużej.

Kosmetyki i galerie fryzur

 
Jak układać dłuższe włosy?
Ocena: 3.3 (51 głosów)


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Męska moda plażowa, wczoraj i dziś

Moda męska plażowa to stosunkowo nowa koncepcja (i znacznie młodsza od samej mody). Przez wieki ludzie korzystali z uroków mórz, rzek i jezior, tak jak ich natu...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...

Podręcznik stylu dla mężczyzn, pozycja obowiązkowa w mę...

Mam dla Was dobrą wiadomość, to będzie recenzja książki, którą naprawdę warto mieć w swoich zbiorach. Otrzymałem ją dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackie...

CZYTAJ DALEJ...