X
Czy włosy mogą wypadać na skutek zbyt częstego mycia?

2013-09-09
Wpis gościnny

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wypadanie włosów zależy od wielu czynników. Równie trudno określić, co dokładnie oznacza termin ,,zbyt częste mycie”.

Jako ogólną zasadę przyjmuje się, że średnio powinno się myć włosy, co drugi dzień. Wynika to z czasu, który potrzebny jest na wyprodukowanie sebum. Zapewnia ono miękkość skóry oraz tworzy barierę ochronną antybakteryjną i przeciwgrzybiczną dla włosów i skóry głowy. Ważne jest również czym myjemy włosy i jak je suszymy. Do częstego mycia włosów należy zatem używać delikatnych szamponów. Nie wysuszają one nadmiernie skóry głowy i nie otwierają łuski włosów. Ważne jest również aby osuszać włosy delikatnie ręcznikiem, ponieważ zbyt mocne wycieranie może je uszkodzić w sposób mechaniczny. Wtedy wypadanie włosów nie jest powiązane z osłabieniem cebulek, a z uwrażliwionym włóknem włosa. Zatem nieodpowiednia pielęgnacja powoduje osłabienie mieszka włosowego, nadmierne wysuszenie skóry głowy oraz łamliwość włosów, a więc zmniejsza gęstość fryzury.

Aby wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie muszę zaznaczyć, że włosy rzeczywiście mogą wypadać od zbyt częstego mycia. Jeśli istnieje konieczność częstszego mycia włosów ze względu na wskazania dermatologa, należy pamiętać o tym aby skonsultować z nim rodzaj szamponu, który należy stosować. W przypadku, gdy szampon jest nieodpowiedni lub samo ich osuszanie, włosy ulegają osłabieniu. Należy bardzo delikatnie odsączać włosy ręcznikiem i nie suszyć zbyt gorącym powietrzem. Nie powinno się też zbyt często używać prostownicy jeśli włosy są dłuższe. A jeśli już jej używamy, należy używać produktu do stylizacji zabezpieczającego przed źródłem ciepła. Nie jest też wskazane wychodzenie z włosami wilgotnymi z domu. Zbyt niska temperatura w połączeniu z wilgocią dodatkowo osłabia cebulki włosów i skórę głowy. Jeżeli dobrze dobierzemy produkty do pielęgnacji włosów i nie osłabimy ich podczas suszenia i modelowania to nie powinno to spowodować nadmiernego wypadania. Dlatego tak ważny jest indywidualny dobór kosmetyków do danego rodzaju włosów i skóry głowy. Daje to gwarancję bezpiecznego ich stosowania.

Ponieważ kosmetyki profesjonalne są o wiele mocniejsze niż te z drogerii, więc źle dobrane, mogą czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Nie ma idealnej recepty na piękne i zdrowe włosy dla wszystkich. Dlatego nie bójcie się pytać swojego fryzjera o odpowiednie dla siebie kosmetyki. Wykona on profesjonalną diagnozę i udzieli wam wyczerpującej odpowiedzi na wasze pytania. Podpowie również jak dbać o włosy na co dzień i jak je układać ponieważ jest to zawsze bardzo indywidualna kwestia.

Kosmetyki do stylizcacji
Odżywki
Tag: włosy
 

Najpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...