X
Jakie cechy charakteru u mężczyzny są najbardziej pożądane przez kobiety?

2013-10-10

Ten wpis jest powstał na podstawie ankiety, którą przeprowadziłem na blogu. Grupę, którą poddałem badaniu szczegółowo opisałem w poprzedniej analizie (dotyczącej wyglądu mężczyzn). Można ją przeczytać tutaj.

Wierność jest najważniejsza

Wśród cech, które powinny charakteryzować „idealnego faceta” panie najczęściej podają wierność (to niekwestionowany faworyt w tej części ankiety). Drugie miejsce zajmuje szczerość, uczciwość i prawdomówność – są to bardzo zbliżone pojęcia, które bardzo ściśle można powiązać z wiernością. W ścisłej czołówce znajdziemy również: pewność siebie, opanowanie, zaradność, umiejętność słuchania, słowność i wyrozumiałość. Okazuje się, że punktualność nie jest aż tak istotna (zdziwiło mnie to…). Cecha, która jest dla pań najmniej istotna to pobożność.

cechy_charakteru_pozadane_przez_kobiety
Cechy charakteru mężczyzn, które kobiety cenią najbardziej

Z drugiej strony kwestia zdrady nie prezentuje się tak jasno. Zdania są bardzo podzielone i tylko około połowy ankietowanych twierdzi, że bezwzględnie by się rozprawiła z takim gagatkiem, który ich zdradził.

czy_kobieta_wybaczy_zdrade
Czy kobiety są w stanie wybaczyć facetowi zdradę?

Stanowczy i dominujący, ale z umiarem…

Spośród stereotypowo męskich cech odnoszących się do dominacji i decyzyjności panie odnoszą się dość pozytywnie z zaznaczeniem tego, że mężczyzna powinien zachować tu jednak pewien umiar. Jaki? Oto jest pytanie!

dominacja_stanowczosc_w_oczach_kobiet
Czy facet powinien być stanowczy i dominujący?

Zresztą te wyniki nie są raczej żadnym zaskoczeniem. Nawet ostatnio koleżanka żaliła mi się na swojego faceta, że to taka… łajza (chodziło o to, że nie przejmuje inicjatywy, na nic nie potrafi się zdecydować i postawić na swoim, takie „lelum polelum”).

O dziwo infantylność nie jest już tak stanowczo krytykowana przez panie. Chociaż raczej nie jest to pożądana cecha.

kobiety_nie_lubia_infantylnych
Przedszkolaki do przedszkola!

Ale mimo to, że facet winien zdaniem kobiet być stanowczy, zdecydowany i dominujący to jednak powinien mieć w sobie choć trochę duszy romantyka.

kobiety_kochaja_romantykow
Czy kobiety lubią romantycznych mężczyzn?

Jeśli chodzi zaś o umiejętność słuchania, to sprawa przedstawia się jak poniżej.

kobiety_lubia_gdy_ich_sluchasz
Chłopie, słuchaj co ona do Ciebie mówi! Albo chociaż udawaj, że słuchasz. ;)

Cytaty z ankiety

Poniżej wrzucam kilka wypowiedzi, które panie wpisały w ankiecie. Zachowałem oryginalną pisownię.


1. Musi myć sie codziennie 2. Gry nie mogą być wazniejsze ode mnie 3. Powinien się chociaż starać uczyć 4. Musi być kulturalny 5. Musi liczyć się z moimi potrzebami, świat nie może kręcić się tylko wokół niego 6. Musi szanować swoją mame
 

Dobrze jest jak facet jest zaradny, tzn. potrafi coś naprawić, przygotować sobie coś do jedzenia, coś co będzie wymagało trochę więcej pracy niż ugotowanie wody na zupkę chińską, potrafi sprzątać po sobie i nie uważa, że kobieta powinna siedzieć w domu, gotować, sprzątać, wychowywać dzieci, a on będzie siedział z dupą przed telewizorem i gówno robił. Podział obowiązków musi być. I musi umieć podejmować decyzje;)
 

Facet powinien kochać swoją dziewczyne mimo wszystko, być przy niej kiedy go potrzebuje i nie tylko wtedy i przede wszystkim szanowac i liczyć sie z jej zdaniem ;)
 

Facet powinnien być troche niegrzeczny taki.. „łobuz” ale nie przyslowiowy „dres” ( chodzi mi o pewność siebie , moge sie czuc przy nim bezpieczna) ale przy mnie powinnies pokazywac ze mnie kocha , ze wzbudzam w nim porzadanie ze nie sie mnie nie wstydzi. nie pogardzilabym rowniez jakby od czasu do czasu czyms mnie zaskoczyl ;) pzdr
 

Facet to facet i tak się nie zmieni . z pozdrowieniami od Angeli i Kamili : )
 

każdy facet jest inny w związku z tym spotykając się z facetami zwracałam uwagę u nich na inne cechy zarówno wyglądu jak i charakteru. Koniec końców odkryłam, że najmniej liczy się dla mnie figura mężczyzny (misiowaty, wysportowany) a najbardziej cechy charakteru. Ważne jest żeby dbał o siebie, czyli nie kolił mnie brodą podczas pocałunków, był czysty i ubrany ze smakiem. Nie cierpię facetów bezradnych, depresyjnych i infantylnych. Takich omijam szerokim łukiem, gdyż nie potrzebuję synka, a partnera. Dobrze, jeśli facet ma jakieś zainteresowania i pasje którymi może mnie zarazić.
 

Mężczyzna idealny nie istnieje. To fakt, którego nie da się obalić. Każdy ma swoje wady, które prędzej czy później ujrzą światło dzienne. Wydaje mi się, że to nawet lepiej, bo kto by wytrzymał w towarzystwie chodzącej cnoty, będąc oczywiście świadomym własnych wad?! Równie oczywiste jest także to, że powody dla których podoba nam się dany mężczyzna w pierwszej chwili i powody dla których chcemy być z tym mężczyzną są zupełnie inne. P.S. Nie sądzę, żeby pytanie dotyczące depilacji tyła ( z resztą nie tylko to ) mogło w jakikolwiek sposób pomóc facetowi dowiedzieć się co o nim myślimy ale życie bywa zaskakujące, więc kto wie…
 

Mężczyzna powinien być przede wszystkim mądry. Nie powinien narzekać na to, że nie wie, o co chodzi jego kobiecie, tylko postarać się ją zrozumieć zamiast wychodzić z założenia, że „wydziwia” albo „ma okres”. Jeśli nawet, to demonstrowanie swojej wyższości nad nią tylko go pogrąża. Mężczyzna powinien być inteligentny i przewidzieć następny ruch kobiety zanim ona go w ogóle wykona. Musi być intrygujący. Ale przy tych wszystkich cechach, musi być przede wszystkim uczciwy, żeby nie oszukał kobiety ;)
 

Mężczyźni, jeśli chcecie być dla kobiet atrakcyjni – popracujcie nad sobą, nad własnym charakterem i wyglądem, pamiętając jednak by nie zatracać w tym wszystkim siebie. Musicie być sobą. Jeśli chcecie mieć zadbaną kobietę, sami musicie o siebie dbać. Wszystko idzie w parze. Ważnymi cechami u mężczyzn, jakie bardzo cenimy to: zaradność i samodzielność (musicie potrafić naprawić pewne rzeczy, załatwić kłopotliwe sprawy papierkowe itp.), poczucie humoru (uwielbiamy jak w trakcie rozmów wtrącacie inteligentne żarty, oczywiście bez przesady, jeśli zaczynacie żartować z poważnych tematów jesteśmy stanowczo na NIE), nie bójcie się okazywać własnych emocji, mówcie czego oczekujecie i słuchajcie czego my oczekujemy od was. Ponadto nie możecie pantoflować! (pomijając pewne jednostki damskiej płci które do tego doprowadzają), normalne kobiety nudzą się tym jeśli robicie wszystko tak jak ona tego chce, jeśli nie macie własnego zdania i nie zaprotestujecie jak Wam się coś nie spodoba. Myślę że moja wypowiedź chociaż trochę Wam pomogła, pamiętajcie również żeby własną kobietę szanować i traktować ponad inne. Komplementy (nie co chwile, bo to się robi nudne!) są wskazane. Kobieta musi czuć się u Waszego boku bezpiecznie i komfortowo. Jeśli chodzi o sprawy łóżkowe – wiele kobiet jest nieśmiałych, ma kompleksy, wstydzi się własnego ciała nawet jeśli jest piękne – musicie utwierdzić ją w tym, że kochacie każdy kawałek jej ciała i jest dla Was najpiekniejsza na świecie. Pozdrawiam! W miarę racjonalnie myśląca kobieta :)
 

mhm ;) facet ma byc facetem, traktowac kobiete z szacubkiem jaka ta, która jest z natury slabsza i delikatniejsza, czesciej mowic co czuje i komplementowac.(tak wiem, ze uwazacie, ze skoro raz tak powiedzieliscie to tak jest i sie to nie zmieni, ale my potrzebujemy byc ciagle dopieszcane nie tylko fizycznie ;) ) poza tym, bez Was swiat bylby smutny ;< peace !
 

Może to 'wytarte’ powiedzenie, ale sądzę, że mężczyźni nie doceniają kobiet.. nie doceniają uczucia jakim one darzą swoich mężczyzn szczególnie w początkowym stadium związku. Z czasem jak kobieta widzi, że facet ma jej uczucia w przysłowiowym nosie to kobiety przestają się starać. Oczywiście mam na myśli poważne związki i szczere uczucia.
 

Nie ważne jakie macie gabaryty i w jakich miejscach włosy na ciele. Jeśli jesteście zadbani, , PEWNI SIEBIE, empatyczni, szczerzy i wiecie czego oczekujecie od kobiet i życia, to jesteście zawsze dla nas atrakcyjni.
 

Po co esej? Zadałeś najpotrzebniejsze pytania aczkolwiek troszkę zwiększyłabym zakres pytań co do charakteru ;) Kobiety bowiem (przynajmniej ja) przywiązują większą uwagę do charakteru niż wyglądu. Uwielbiam mężczyzn, którzy potrafią dobrze śpiewać (stąd też Andrea Bocelli w ideale faceta, głos+wygląd:D) I przyjaźń między kobietą a mężczyzną istnieje!!! Proszę mi tu nie podważać moich teorii :D Jak masz jakieś pytania co do przyjaźni to możesz pisać do mnie lub do mojego przyjaciela Pawła :) I jeszcze jedno! Nie pisz facetom żeby nas omijali jak mamy te dni… To jest niestosowne, ponieważ my (zazwyczaj bo u każdej jest inaczej) denerwujemy się przed okresem (tzw. PMS) a w momencie rozpoczęcia krwawienia jesteśmy smutne i obolałe i trzeba się nami zaopiekować… Tak, potrzebujemy czułości i ciepła a nie żebyście nas omijali… :) Na przyszłość porozmawiaj z kobietą jeśli chcesz pisać o sprawach typowo kobiecych ;) specjalistka dorobku ;)
 

Poczucie humoru i umiejętność podejmowanie decyzji i przejmowanie inicjatywy to podstawa. Wygląd nie jest najważniejszy, charakter może sprawić, że nieatrakcyjny na pierwszy rzut oka mężczyzna(lub kobieta) stanie się w naszych oczach kimś najpiękniejszym na świecie…
 

Skoro esej to esej! ;) Nie będę pisać jaki facet powinien być ( zwłaszcza że w ankiecie brakuje w niektórych pytaniach możliwości wyboru bo ni to ni tamto, powinna być opcja „inne” i możliwość opisania) tylko jaki jest mój własny, bo dla mnie jest ideałem. 26 lat, student budownictwa, pracownik dużej firmy na dziale konstrukcyjnym. Dlaczego o tym wspominam? Bo jest uparty i ambitny. Do wszystkiego doszedł sam, swoją ciężką pracą. Nawet teraz walczy z ostatnim przedmiotem sesji poprawkowej po kilku nieprzespanych nocach, bo nie idzie na łatwiznę. Nie kupuje projektów, liczy się wiedza, praca i doświadczenie. No i rodzina. Ja i nasza niespełna dwuletnia córka. Jest czułym i troskliwym ojcem, jednocześnie na tyle surowym, żeby Mała nie zamieniła się w rozpieszczoną jedynaczkę. Jest wspaniałym partnerem, na którego zawsze mogę liczyć. Wspaniale jest mieć świadomość, że cokolwiek by się nie działo będzie stał obok mnie i popierał moje decyzje, oczywiście w ramach rozsądku. To ktoś, kto mną potrząśnie i wrzaśnie „dasz radę!” kiedy mam już dosyć pracy, studiów i ludzi którzy rzucają kłody pod nogi. To ktoś, do kogo o każdej porze dnia i nocy mogę się przytulić, i nie powie, że mu przeszkadzam bo akurat pracuje, uczy się, gra itd. Daje mi poczucie stabilności w życiu, i chociaż ma sylwetkę biegacza (wiadomo chudzielec ;) ) czuję się przy nim bezpieczna, jakby nic złego nie mogło się przytrafić naszej trójce. Czuje się przy nim doceniana ;) okazuje uczucia tak jak potrafi, może nie mówi wprost ale swoim postępowaniem uświadamia mi, jak bardzo zależy mu na mnie i naszej córce. Życzę takiego faceta każdej kobiecie, a właściwie inaczej: życzę każdej kobiecie, nieważne czy ma 2 latka czy 80 lat, żeby miała przy sobie faceta, który ją uszczęśliwia, brata, ojca, kochanka. Bo nie liczy się wygląd a to jakimi jesteśmy dla innych i co dajemy dla nich z siebie! Pozdrawiam ;)
 

u facetów cenię sobie również spontaniczność, umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach, odwagę, stałość w uczuciach i poczucie humoru. lubię, kiedy to facet mnie prowadzi, a nie ja jego. ważne jest, żebym mogła z nim dobrze czuć na osobności, jak i w gronie znajomych. ci, którzy poniżają kobiety są dla mnie nic nie warci i nigdy żadnej nie powinni mieć, bo nie zasługują. podstawą udanego związku jest zaufanie, aby on miał je do mnie, jak również sam był jego godny. mężczyzna powinien być zadbany, ale bez przesady. strasznie kręci mnie, kiedy facet ma swój styl (nie chodzi mi tylko o najmodniejsze ciuchy, ale również o metali, hip-hopowców, rastamanów itd), to nadaje mu smaku. lubię, kiedy mężczyzna ma pasję, hobby (np uprawia jakiś sport, czyta książki, ma kolekcję płyt fajnego zespołu) – wtedy jest o czym rozmawiać. jak dla mnie facet powinien przyciągnąć mnie wyglądem, a zatrzymać charakterem. nie oszukujmy się, nikt nie patrzy wyłącznie na wnętrze. czasem miło jest kiedy jest romantyczny, ale bez przesady… jak koleś wyskoczy mi z czymś banalnym, to jest skreślony. jak dla mnie romantyzm połączony ze spontanicznością jest bardzo seksowny, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy nie jest wymuszony. on zwyczajnie musi wyczuć TEN moment. jak? wystarczy słuchać tego, co się do niego mówi…
 

Wypełniam ankietę nawet nie wiem z jakiego powodu, ale jak tu mogę esej napisać, to dziękuję :) Mam już te swoje lata (przedział 22-25 to ja) a faceta jeszcze nie miałam. Nie mam wymagań, to raczej moja wina, że go nie ma (do tych ładnych nie należę ;P). Odpowiadając na pytania trochę mnie zaszokowało, że można na takie rzeczy zwracać uwagę. Często kobiety mając jakiś swój ideał w głowie, zwracają uwagę na całkiem innych mężczyzn. Jeśli jakiegoś pokocham to czy będzie mi przeszkadzało to, że jest blondynem a nie brunetem? Pewnie, że nie. Jeśli człowiek jest dobrą osobą w środku to powinno to być na I miejscu. A nawet jakieś drobne cechy, które ktoś może uważać, za wady, później można przełożyć na szalkę cech, bez których nie wyobrażamy sobie drugiej połówki. Mam bardzo wielu przyjaciół płci przeciwnej, którzy naprawdę są wspaniali, a każdy innym typem jest. Nie patrzymy się na otoczkę, bo z tym się nie żyje, a z człowiekiem.
 

zapewniający poczucie bezpieczeństwa zarówno fizycznego jak i psychicznego, ładny brzuch, no i umiejętność gry na jakimś instrumencie czy jazda na motorze (ścigaczu) mile widziana ;) i opiekuńczy jeszcze

Post scriptum

Nie sądzicie, że trochę za dużo oczekują od nas, biednych facetów? :D TomekNajpierw wiedza potem rzeźba - e-book na temat treningu i diety, Tomasz Saweczko

Najpierw wiedza, potem rzeźba

Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Ponad 10000 sprzedanych egzemplarzy!

Ponad 260 stron konkretów. Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem (co nie przeszkodziło mi w napisaniu książki). Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Trening interwałowy – spalanie tłuszczu i wytrzym...

Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Tego typu strat...

CZYTAJ DALEJ...

Sauna, korzyści dla zdrowia i jak prawidłowo z niej kor...

Na temat sauny słyszałem wiele opinii, jedni twierdzą, że to placebo i nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Inni zaś, nie mogą przestać chwalić korzystneg...

CZYTAJ DALEJ...