X

Ostatnia aktualizacja danych: 10.08.2016


Tomasz Saweczko Tomasz Saweczko

Dzień dobry! Nazywam się Tomasz Saweczko i jestem autorem tego bloga. Na początku dziękuję bardzo za zainteresowanie współpracą reklamową. „Facetem jestem i o siebie dbam” to moje internetowe dziecko i marka, która figuruje w Urzędzie Patentowym jako zarejestrowany znak handlowy. Ze względu na dbałość o jakość publikowanych treści na blogu zastrzegam, że nie mogę podjąć każdej propozycji współpracy.

Szybka prezentacja bloga

Poniżej krótka prezentacja podstawowych informacji na temat bloga facetemjestem.pl (ta część jest na bieżąco aktualizowana).

Najbardziej zasięgowy męski blog w Polsce – miesięczna liczba czytelników nie spada od półtora roku poniżej 240 tysięcy.

Fanpage bloga na Facebooku zgromadził już ponad 210 tysięcy fanów.

Wpisy powiązane z programami partnerskimi wygenerowały tylko w lipcu 2016 ponad 25000 zł sprzedaży.

Atrakcyjna grupa docelowa bloga: 50% czytelników ma od 18 do 24 lat. Zaś 30% od 25 do 34 lat.

Przykłady realizacji

Poniższe formy współpracy stanowią tylko reprezentatywny przykład działań reklamowych na blogu. Starałem wybrać się najbardziej charakterystyczne formy współpracy i zaoszczędzić Państwu czas na szukanie przykładów. Oczywiście jestem otwarty na inne formy współpracy reklamowej.

Forma Opis Przykłady
Konkursy Konkursy mogą funkcjonować jako osobne wpisy na blogu lub mogą być dodatkiem do wpisów dla danej marki. Konkurs dwuetapowy: 1, 2. Konkurs w kontekście wpisu: 1, 2, 3.
Banery reklamowe Rozliczane na podstawie przewidywanej liczby wyświetleń. CPM uzależnione od formatu banerów, ich ilości oraz ich miejsca na blogu. Realizowałem niejednokrotnie screening dla marki H&M.
Wyjazdy sponsorowane Im dalej, tym lepiej. :) Przykłady: 1, 2, 3.
Testy i recenzje produktów Oczywiście recenzje i testy z zachowaniem niezależności. Przykłady: 1, 2, 3, 4.
Wpisy sponsorowane Nie chodzi tutaj o teksty przygotowane przez reklamodawcę, każdy tekst na blogu jest autorski. Przykłady: 1, 2, 3.

Statystyki

Poniżej aktualne dane dotyczące statystyk bloga. Pochodzą one zarówno z Google Analytics jak również z Alexa.com (analiza porównawcza z popularnymi serwisami dla mężczyzn). W przypadku Google Analytics czas trwania sesji jest ustawiony na 4h, zaś współczynnik odrzuceń jest obliczany na podstawie długości wizyty (jeśli wizyta trwa mniej niż 10s, to skrypt traktuje taką wizytę jako odrzucenie).

Statystyki bloga facetemjestem.pl - 07.2016

Demografia

Poniżej dane demograficzne bloga na podstawie raportu z Google Analytics.

Demografia - blog facetemjestem.pl

Media społecznościowe

Głównym kanałem społecznościowym w przypadku mojego bloga jest Facebook. Fanpage „Facetem jestem i o siebie dbam” posiada aktualnie ponad 210 tysięcy fanów.

Cennik

Szczegółowa wycena danej współpracy zależy od wielu zmiennych. Najbardziej preferuję sytuacje, w których klient proponuje budżet danej kampanii i ja na tej podstawie jestem w stanie przygotować ofertę. Jednakże minimalny budżet to 3000 zł (netto). W grę nie wchodzą współprace barterowe.

Przykłady marek, z którymi współpracowałem

Proszę kliknąć w logo danej marki, żeby zobaczyć wszystkie wpisy, które powstały w ramach współpracy.

Braun
Empik
Alma
T-Mobile
Grants
Victorinox
MSI
Gillette
PZU
Havaianas
Samsung
Optimum Nutrition
Vichy
Onet
Zenbox
Żywiec
KRUPS
Poczta Książkowa
Bond Expert
Wydawnictwo Insignis
Wydawnictwo Literackie
Heineken
Str8
MenSpace
Batumi Ajara
Pilsner
Fundacja Światełko
Kosmedica
Frisco
Wydawnictwo Feeria

Kontakt

Ofert współpracy proszę kierować mailowo na facetemjestem.pl@gmail.com, sprawdzam pocztę regularnie i zazwyczaj odpisuję na propozycje reklamowe tego samego dnia kiedy otrzymam maila.