X
Najpierw wiedza, potem rzezba
Najpierw wiedza, potem rzezba

Po co mężczyzna ma się depilować?

Chcesz dostać prezent od Łysego? TAK NIE

Na blogu zebrało się już trochę wpisów dotyczących depilacji. Wypadałoby w związku z tym trochę to wszystko podsumować. Przy czym teraz skupię się na tym po co depilować dane części ciała i komu będzie to pasować.

Spodnie meskie

Klatka piersiowa i brzuch

Być może zauważyliście, że na zdjęciach dobrze wysportowani faceci mają zazwyczaj wydepilowaną klatkę piersiową. Nie jest to przypadek ponieważ w ten sposób można jeszcze bardziej uwydatnić swoją estetyczną budowę ciała. Mało tego – nawet jeśli masz lekko rozbudowane mięśnie klatki piersiowej, to wyczyszczenie jej z zarostu da wrażenie, że jest ona nieco większa. Efekt ten można dodatkowo spotęgować poprzez noszenie biżuterii (np. nieśmiertelnika).

Analogicznie – w przypadku osób bardzo chudych, albo mających klatkę piersiową obrośniętą tłuszczem lepiej będzie pozostawić zarost, żeby zasłaniał niedoskonałości budowy ciała. Tutaj tzw. „łasica” będzie jak najbardziej wskazana.

Wygól klatę!

Miejsca intymne

To jest lekko kontrowersyjna kwestia. Jedni wolą się golić całkowicie na zero, a inni tylko przystrzygać. Jedno jest pewne – jeśli zgolisz się w tym miejscu, to optycznie penis będzie wyglądać na większy. Poza tym dochodzi jeszcze jedna dość istotna kwestia dotycząca życia intymnego. Istotę rzeczy wyjaśnia poniższa grafika.

wlosy lonowe
  Wygól miejsca intymne!

Pachy

To w kanonie zadbanego faceta powinna być oczywista oczywistość. Po pierwsze niewygolone pachy wyglądają obleśnie. Poza tym na włosach pod pachami gromadzi się pot, co potęguje nieprzyjemny zapach i utrudnia aplikację antyperspirantu. Nie wspominając już, że w ten sposób jeszcze łatwiej pobrudzić podkoszulek od potu, który przelewa się po włosach. Jeśli chodzi o sposoby depilacji, to albo można to zrobić tak ja w przypadku miejsc intymnych, albo (co ja preferuję) użyć strzyżarki z najkrótszą nakładką. Zajmuje to około minuty i nie ma po tym żadnych podrażnień.

Nogi

house-md-m-d-hugh-laurie-12
Really?

Poniżej też infografika podsumowująca wszystko.

depilacja mezczyzna

TomekTomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Anka i Danka, zadanie z próbnej matury z matematyki, kt...

Zadanie z próbnej matury w listopadzie 2016 o Ance i Dance zrobiło mniej więcej taką samą karierę jak zadanie o ojcu i synu zbierających jabłka. Jako matematyk ...

CZYTAJ DALEJ...

Jaki zarost podoba się kobietom? Czyli o tym jak zarost...

Jaki zarost podoba się kobietom i jaki uważają za bardziej atrakcyjny? Najprostsza możliwa odpowiedź to: "jakikolwiek". Nie podlega dyskusji, że posiadanie z...

CZYTAJ DALEJ...

Jak i po co przeprowadzić samobadanie jąder?

Regularne samobadanie jąder może uratować życie. Nie gwarantuje ono co prawda wczesnego wykrycia raka jądra, ale nie mamy właściwie do dyspozycji lepszego na...

CZYTAJ DALEJ...