X
Najpierw wiedza, potem rzezba
Najpierw wiedza, potem rzezba
golenie bez podraznien

Golenie maszynką elektryczną bez podrażnień

Chcesz dostać prezent od Łysego? TAK NIE

Z pewnością tym wpisem nie rozwiążę wszystkich problemów facetów dotyczących golenia maszynką elektryczną. Niestety jest już tak, że praktycznie każdy z nas ma inny typ skóry i raczej nie ma szans, że znajdzie się jedna uniwersalna metoda, która pomoże unikać podrażnień w trakcie golenia maszynką elektryczną. W każdym razie ostatnio przetestowałem pewien produkt, który może być dla was interesujący.

Spodnie meskie
speick_men_lotion

Chodzi o lotion zmiękczający przed goleniem marki Speick Men, który dostałem od MenSpace.pl – większość z was pewnie zna ten sklep, ponieważ już od dłuższego czasu z nim współpracuję. Przy okazji wszystkie testy kosmetyków stamtąd znajdziecie tutaj.

valeriana_celtica

Przechodząc jednak do rzeczy. Kosmetyk ten stosuje się przed goleniem maszynką elektryczną i ma on zmiękczać zarost. W jego skład wchodzi mieszanka olejków eterycznych, do tego dochodzi mentol, kamfora i tajemnicza roślina Valeriana Celtica rosnąca na zboczach Alp (zdjęcie po prawej).

Roślina ta, jak sama nazwa sugeruje, zawiera dużo olejku waleriany. Jest on raczej znany jako środek uspokajający – spożywany albo jako ekstrakt w tabletkach, albo w postaci kropel, które można również dodawać do kąpieli. W kosmetologii stosowany jest zaś głównie ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.

Specyficzny skład tego preparatu nadaje mu bardzo charakterystyczny i intensywny i „twardy” zapach. Nie jestem specjalistą od rozpoznawania nut w perfumach, ale z pewnością jedną z głównych jest mentol. Po zastosowaniu lotionu nie trzeba nakładać już na twarz jakichś innych kosmetyków ani myć twarzy, więc spokojnie można go stosować jak wodę kolońską.

Skuteczność produktu

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, czyli – czy to działa? Przeprowadzenie testu zajęło mi trochę czasu, bo (na moje szczęście) mam niezbyt wrażliwą skórę. Na początku posmarowałem pół twarzy lotionem i zabrałem się za golenie maszynką elektryczną. Dawno się nią nie goliłem na zero (zazwyczaj używam strzyżarki i zostawiam trochę zarostu), więc myślałem, że efekt powinien być od razu widoczny. Niestety – ani po jednej, ani po drugiej stronie twarzy nie miałem żadnych podrażnień. Głupio byłoby potem pisać o tym kosmetyku kiedy test wyszedł neutralnie, dlatego zacząłem próbować w innych miejscach na ciele, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa. Proszę – nie pytajcie gdzie i doceńcie jak się poświęciłem dla dobra ludzkości. :) Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć jaka była różnica między częścią, na której zastosowałem i na której nie zastosowałem tego lotionu.

przed_po

Tak wyglądała moja skóra po około 3 dniach od golenia.

Stąd też ostatecznie mogę z ręką na sercu polecić ten specyfik osobom, które borykają się z podrażnieniami w trakcie golenia maszynką elektryczną (niezależnie od tego w jakich miejscach to robią).

PODSUMOWANIE
  • Skuteczność – w zupełności potwierdzona przez przeprowadzony przeze mnie test. Użycie lotionu zredukowało widocznie podrażnienia na skórze, które wystąpiły u mnie kilka dni po goleniu.
  • Wydajność – według moich szacunków kosmetyk powinien starczyć na minimum 100 aplikacji, czyli przy częstotliwości golenia, co 3-4 dni powinien posłużyć przez rok.
  • Cena – około 60zł.
  • Dodatkowe właściwości – intensywny męski zapach, który pozwala stosować ten kosmetyk jak wodę kolońską.
SZUKAJ TEGO PRODUKTU!


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Anka i Danka, zadanie z próbnej matury z matematyki, kt...

Zadanie z próbnej matury w listopadzie 2016 o Ance i Dance zrobiło mniej więcej taką samą karierę jak zadanie o ojcu i synu zbierających jabłka. Jako matematyk ...

CZYTAJ DALEJ...

Jaki zarost podoba się kobietom? Czyli o tym jak zarost...

Jaki zarost podoba się kobietom i jaki uważają za bardziej atrakcyjny? Najprostsza możliwa odpowiedź to: "jakikolwiek". Nie podlega dyskusji, że posiadanie z...

CZYTAJ DALEJ...

Jak i po co przeprowadzić samobadanie jąder?

Regularne samobadanie jąder może uratować życie. Nie gwarantuje ono co prawda wczesnego wykrycia raka jądra, ale nie mamy właściwie do dyspozycji lepszego na...

CZYTAJ DALEJ...