X
Najpierw wiedza, potem rzezba
Najpierw wiedza, potem rzezba
Golarka Philips Series 7000

Golarka Philips 7000 – wyższy poziom golenia

Dziś w moje ręce wpadło kolejne urządzenie do golenia i pielęgnacji twarzy. Tym razem jest to produkt z wyższej półki, a mianowicie golarka Philips serii 7000. Jest ona wyposażona w cały szereg różnych funkcji, które mają na celu ułatwić nam sprawne golenie bez podrażnień. Na zdjęciu głównym tego tekstu widać w przybliżeniu tzw. pierścienie Comfort, które złożone są z tysięcy drobnych koralików. Powierzchnia, która w ten sposób powstaje stawia mały opór w trakcie golenia, a co za tym idzie: golenie odbywa się wygodnie i komfortowo. Sam dawno nie korzystałem z tego typu golarek (zresztą dość rzadko golę zarost na twarzy całkowicie) i bez bicia przyznaję, że wygoda takiego golenia jest o wiele większa w porównaniu z goleniem trymerem, a potem „zerowaniem” jednorazówką.

Wyświetlacz golarki

Wyświetlacz golarki Philips serii 7000 z pewnością zasługuje na gorącą pochwałę za sam design. Poza poziomem naładowania golarki możemy również dowiedzieć się z niego, kiedy urządzenie wymaga czyszczenia, kiedy głowice powinny zostać wymienione, czy włączona jest blokada podróżna lub czy poziom naładowania akumulatora jest skrajnie niski.

Zawartość zestawu

Zacznę od omówienia wszystkich akcesoriów, które są dołączone do golarki (całość widać na zdjęciu poniżej). Poza samą golarką i końcówką z pierścieniami Comfort do dyspozycji mamy również trymer (z 5 możliwymi ustawieniami) oraz szczoteczkę do czyszczenia twarzy. Do zestawu dołączona jest również ładowarka oraz „stacja dokująca”, czyli urządzenie, które służy do czyszczenia golarki (do tego 3 pojemniki z płynem do czyszczenia).

Golarka Philips series 7000 - wszystkie akcesoria

Philips serii 7000 – na mokro lub na sucho

Oczywiście to urządzenie marki Philips można używać zarówno na morko jak i na sucho (czyli możemy się nim golić np. pod prysznicem). Jednakże dość istotnym faktem jest to, że w trakcie pracy z tą golarką możemy swobodnie używać kremu, pianki lub żelu do golenia (obecnie nie jest to standardem przy urządzeniach, które są wodoodporne i używanie ich z kosmetykami do golenia mogłoby je uszkodzić). To bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę i chciałyby się golić właśnie w ten sposób. Stosowanie odpowiednich kosmetyków w trakcie golenia może znacznie zredukować podrażnienia i podnieść komfort golenia.

Philips serii 7000 - używanie z wodą
Golarkę Philips serii 7000 można używać na morko (nawet z kosmetykami do golenia).

Szczoteczka do czyszczenia twarzy

Szczoteczka, która jest dołączona do zestawu golarki Philips serii 7000 jest wyjątkowo delikatna (włoski są bardzo miękkie). Pozwala ona w nieinwazyjny sposób oczyszczać skórę twarzy. Najlepiej zaś spisuje się jeśli mamy nieco dłuższy zarost i chcemy efektywnie oczyścić skórę pod nim (chyba każdy kto nosił nawet krótką brodę wie jak czasem ciężko jest doczyścić wtedy skórę twarzy i uniknąć jej podrażnień).

Philips series 7000 - szczoteczka do twarzy

Końcówka z trymerem

Urządzenie jest również wyposażone w trymer, który ma 5 ustawień długości, które zmienia się poprzez kliknięcia (można też całkowicie ściągnąć nasadkę z trymera). Ze względu na małą wielkość tego trymera trzeba liczyć się z tym, że przycinanie dłuższych włosów może zająć troszkę więcej czasu, ponieważ trymer będzie wymagać częstszego opłukiwania.

Podsumowanie i ogólne wrażenia użytkowania

Golarka Philips serii 7000 to zaawansowane urządzenie, które na wyposażeniu zawiera przydatne akcesoria takie jak szczoteczka do czyszczenia twarzy i trymer. Pierścienie Comfort zainstalowane w golarce faktycznie zasługują na swoją nazwę, ponieważ golarką bardzo przyjemnie „jeździ się” po twarzy. Sporą zaletą jest również fakt, że można korzystać z tego urządzenia razem z kosmetykami do golenia (np. żelem/kremem do golenia). Chociaż nawet goląc się nią na sucho należy spodziewać się minimalnej ilości podrażnień (chociaż mimo wszystko osobiście nie polecam takiego rozwiązania). Warto też na koniec wspomnieć, że już kilka minut ładowania tego urządzenia wystarcza do szybkiego golenia.

NAJPIERW WIEDZA, POTEM RZEŹBA

Najpierw wiedza, potem rzezba - e-book
Kompleksowy przewodnik po diecie i treningu dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Jak rozpisać sobie dietę i trening? Jak redukować tkankę tłuszczową i jak budować masę mięśniową? Co jeść przed treningiem, a co po treningu? W jaki sposób utrzymać motwację? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym e-booku.

Minimum teorii i maksimum informacji praktycznych, byś mógł zacząć lub kontynuować pracę nad zmianą sylwetki. Do e-booka dołączone są również arkusze kalkulacyjne, które wyręczą Cię w koniecznych obliczeniach.

ZAMÓW E-BOOKA

Odbierz darmowy arkusz kalkulacyjny...

...dzięki któremu łatwo wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników zarówno w trakcie masy jak i redukcji. Otrzymasz również kod rabatowy na mojego e-booka. Zapisz się do newslettera bloga. :)

...dzięki któremu łatwo wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników zarówno w trakcie masy jak i redukcji. Otrzymasz również kod rabatowy na mojego e-booka. Zapisz się do newslettera bloga. :)


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybieg. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Stylizacja męskiego zarostu bez sprzątania, czy to możl...

Mogłoby się wydawać, że ciężko już wymyślić cokolwiek nowego w kategorii golenia czy trymowania męskiego zarostu. Setki dostępnych na rynku różnego rodzaju p...

CZYTAJ DALEJ...

Mach3 Turbo – maszynka lepsza niż 10 jednorazówek

Serię maszynek Gillette Mach3 zna chyba każdy. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych linii maszynek do golenia na świecie. Łatwo też się pogubić w kolejnych p...

CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja zarostu: cieniowanie i podstawowe praktyczne...

Stylizacja męskiego zarostu, to temat, któremu poświęciłem już kilka wpisów...

CZYTAJ DALEJ...

Szybsze golenie i więcej czasu na trening, czyli techno...

Kiedy przychodzi mi pisać o kolejnej innowacji w dziedzinie golarek, zastanawiam się, czego będziemy mogli się spodziewać po producentach za kilkanaście lat....

CZYTAJ DALEJ...

Jak przejąć władzę nad brodą?

Strzyżenie brody nie jest czynnością nadzwyczaj trudną, wymaga jedynie trochę wprawy. Przy okazji wspomnę, że na blogu pojawiło się już kilka wpisów na temat...

CZYTAJ DALEJ...

Golenie maszynką elektryczną bez podrażnień

Z pewnością tym wpisem nie rozwiążę wszystkich problemów facetów dotyczących golenia maszynką elektryczną. Niestety jest już tak, że praktycznie każdy z nas ...

CZYTAJ DALEJ...

Po co mężczyzna ma się depilować?

Na blogu zebrało się już trochę wpisów dotyczących depilacji. Wypadałoby w związku z tym trochę to wszystko podsumować. Przy czym teraz skupię się na tym po ...

CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja brody i zarostu vol.2 (galeria)

Po pierwszym CZYTAJ DALEJ...

Stylizacja brody i zarostu (jak dobrać zarost do kształ...

Żeby w ogóle zabrać się za stylizowanie brody (lub zarostu) trzeba najpierw odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: jaki zarost mi właściwie pasuje (i czy ...

CZYTAJ DALEJ...

Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej jest o wiele łatwiejsza niż depilacja...

CZYTAJ DALEJ...