X
Najpierw wiedza, potem rzezba
Najpierw wiedza, potem rzezba

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Chcesz dostać prezent od Łysego? TAK NIE

Tekst powstał na podstawie ankiety, którą wypełniło niemal 1300 facetów. Od nastolatków po dojrzałych mężczyzn po 30 roku życia. Myślę, że to wystarczająca (albo nawet za duża) liczba danych, żeby napisać coś sensownego. Na początku dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu.

Spodnie meskie

Jednorazówki dominują

Najczęściej stosowaną metodą okazują się jednorazówki, drugie miejsce zajmuje przystrzyganie maszynką elektryczną (ewentualnie nożyczkami), trzecie zaś krem depilujący. Pozostałe metody nie cieszą się właściwie żadnym zainteresowaniem.

depilacja_intymna_mezczyzn
Czym mężczyźni depilują miejsca intymne?

Depilujemy się nieregularnie

Większość ankietowanych albo depiluje miejsca intymne nieregularnie, lub robi przynajmniej raz w miesiącu. Niespełna 1/3 robi to w miarę regularnie (przynajmniej raz w tygodniu).

jak_czesto_mezczyzni_sie_depiluja
Jak często faceci się depilują w miejscach intymnych?

Czy faceci wstydzą się depilować w miejscach intymnych?

Dla zdecydowanej większości osób, depilowanie miejsc intymnych nie jest powodem do wstydu. To dobry znak. :) Świadczy to o tym, że kwestie higieny intymnej u mężczyzn w Polsce są coraz mniejszym tabu (zresztą dowodzi tego też liczba osób, które wypełniły ankietę).

czy_faceci_wstydza_sie_depilacji
Czy mężczyźni wstydzą się depilować w miejscach intymnych?

Wrażliwość skóry, a stosowane metody w depilacji miejsc intymnych

Golenie jednorazówką jest popularne wśród osób zarówno ze skórą wrażliwą jak i „niewrażliwą”. Jedynie krem do depilacji jest znacznie rzadziej używany przez osoby z bardzo wrażliwą skórą w miejscach intymnych. Krem jest również mało popularny wśród osób, które mają alergie skórne.

Poniżej kilka porad, które opracowałem na podstawie odpowiedzi z ankiety.

Podrażnienia i skaleczenia w trakcie golenia miejsc intymnych

PRORASO Żel na skaleczenia przy goleniu jak ałun

Żel z ałunem – tani i praktyczny produkt na skaleczenia

Niezależnie od wybranej metody golenia miejsc intymnych jesteśmy zawsze narażeni na podrażnienia skóry oraz na skaleczenia. Skaleczenia są możliwe nawet w trakcie korzystania z kremów do depilacji. Serio, da się to zrobić, ale nie pytajcie mnie czy mi się to zdarzyło. ;) Praktyczny pro tip: jeśli za pierwszym użyciem kremu do golenia nie otrzymacie zadowalających efektów, proszę, nie używajcie go za chwilę jeszcze raz!

W każdym razie, w przypadku skaleczeń w trakcie golenia najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ałunu (a dokładniej „ałunu potasowego”). To związek chemiczny stosowany od dawna, jednakże nie jest on powszechnie znany. Nie jest to również produkt drogi i oczywiście można go wykorzystywać także na skaleczenia w trakcie golenia innych miejsc na ciele i twarzy. Może on również blokować krwawienie spowodowane wyciskaniem pryszczy (ale raczej tylko w przypadku małych „okazów”).

Osobiście polecam korzystać z żelu z ałunem. Łatwo rozprowadza się go na większych i na nieregularnych obszarach skaleczenia. Klasyczne kostki z ałunem w miejscach intymnych będą mało praktyczne. Wystarczy posmarować żelem skaleczone miejsce i zmyć go po kilku sekundach. Jeśli nie doszło do poważniejszego zacięcia, to krwawienie ustanie natychmiastowo.

Jeśli chodzi zaś o same podrażnienia w trakcie golenia, to dla mnie absolutnie najlepszym produktem jest emulsja Uriage D.S.. Jest to krem dedykowany (między innymi) skórze dotkniętej zapaleniem łojotokowym, ale można go również stosować do łagodzenia stanów zapalnych skóry innego pochodzenia. Sprzedawana jest w dość małym opakowaniu (40 ml), ale ma bardzo lekką konsystencję i starcza na długi czas (mi pierwsza tubka wystarczyła na jakieś 2-3 lata). Jeśli zaś golicie się maszynką elektryczną, to godnym polecenia jest produkt lotion zmiękczający przed goleniem marki Speick Men. Zresztą poświęciłem temu produktowi osobny tekst.

Golenie miejsc intymnych jednorazówką

Żeby dobrze ogolić się jednorazówką najlepiej najpierw skrócić włosy maszynką elektryczną (koniecznie z nakładką!) lub nożyczkami. Zwilżenie włosów pomoże znacznie ułatwi ten początkowy etap. Gdy już skrócisz włosy i przejdziesz do golenia jednorazówką, to uważaj, żeby nie golić się pod włos. Zamiast używać pianki do golenia rozważ zakup żelu – po prostu łatwiej się go rozprowadza. Należy unikać golenia jąder jednorazówką – bardzo łatwo się zaciąć – najlepiej zrobić to po prostu nożyczkami. W trakcie pierwszych kilku postrzyżyn skóra może szczypać i być zaczerwieniona. To powinno minąć po tym jak przyzwyczai się do tej metody golenia. Jeśli zaś problem z reakcją skóry nie będzie ustępować lub pojawią Ci się „bąble” na skórze, to koniecznie zmień metodę depilacji – najlepiej jedynie przystrzygaj włosy (możesz zaryzykować użycie kremu, ale jeśli też się nie sprawdzi na Twojej skórze to trudno – pozostaje przystrzyganie).

Przystrzyganie miejsc intymnych maszynką elektryczną lub nożyczkami

To najbezpieczniejsza metoda (o ile używa się nakładki na maszynkę!). Najczęściej wymienianą maszynką w ankiecie była seria BodyGroom Philipsa.

Btw, sam używam maszynki z tej serii. Co prawda mam wersję, która ma dwie nakładki, jedna to strzyżarka, a druga to golarka. Dla mnie najwygodniejszą metodą jest przystrzyganie golarką z nałożoną nakładką. Nie ma wtedy szans na jakiekolwiek podrażnienia. Maszynki używam już ponad 3 lata i jeszcze nie padła. Jeśli chodzi zaś o golenie jąder, to według mnie najłatwiej jest tak samo skorzystać ze strzyżarki z nakładką, na koniec można zrobić poprawki nożyczkami lub jednorazówką.

Niestety, ale model Bodygrooma, który posiadam nie jest już w sprzedaży. Alternatywną opcją (i jedną z najtańszych) jest zakup tego modelu (również zawiera nakładki). Tak jak wspominałem we wcześniejszej części tekstu, w przypadku korzystania z maszynki elektrycznej gorąco polecam stosowanie zmiękczającego lotionu przed goleniem marki Speick Men (w tym wpisie możecie zobaczyć zdjęcie, na którym porównuję stan skóry z użyciem tego lotionu i bez).

Kremy do depilacji intymnej dla mężczyzn

Tutaj zdania były bardzo podzielone. Wiele osób skarżyło się na nieprzyjemne reakcje ich skóry na kremy – zwłaszcza na jądrach. Inni zaś zachwalali ten rodzaj depilacji. Wśród wymienianych kosmetyków najczęściej pojawiał się krem Bielenda Vanity For Men. Zazwyczaj kremy były odradzane przez osoby z wrażliwą lub alergiczną skórą.

Co stosować po goleniu stref intymnych?

Po depilacji warto zadbać o skórę. Niektórzy tego nie robią, ale nie każdy jest hardcorem… Najlepsze efekty można uzyskać stosując kosmetyki łagodzące codziennie przez kilka dni po depilacji. Tu dominowały balsamy łagodzące Nivea, AA i Bielenda. Padały również propozycje używania kremu witaminowego (z wit. A) oraz oliwki (takiej jak dla osesków). Ważne jest, żeby krem był lekki, jeśli chcesz go zostawić na dłuższy czas na skórze. Jeśli będzie mieć on gęstą konsystencję to lepiej zmyć go po pewnym czasie bo skóra zacznie się po prostu strasznie pocić. Niektórzy proponowali przecieranie skóry spirytusem… Raczej nie polecałbym takiego postępowania, a jeśli już to rozcieńczonym. Poza tym należałoby go bardzo szybko spłukać i nałożyć krem/balsam. Sam polecam korzystanie z emulsja Uriage D.S., o której wspominałem już wcześniej.

Podsumowanie

Nie ma idealnej metody depilacji miejsc intymnych dla każdego, ale to oczywiste. Zanim zdecydujesz się jak to robić przetestuj różne sposoby i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i nie zmieniaj już go. Skóra po pewnym czasie przyzwyczaja się do danej metody golenia, więc ciągłe zmiany nie mają sensu i będą tylko źródłem podrażnień. Nie udawaj hardcore’a – stosuj kosmetyki po goleniu!

Kosmetyki pomocne w depilacji miejsc intymnych

  1. Proraso – żel z ałunem (na skaleczenia);
  2. lotion Speick Men (przed goleniem maszynką elektryczną);
  3. Bielenda Vanity For Men (krem do depilacji dla mężczyzn);
  4. emulsja Uriage D.S. (na podrażnienia po goleniu);


Tomasz SaweczkoO AUTORZE Cześć, nazywam się Tomasz Saweczko (aka Łysy), z wykształcenia jestem matematykiem. Nie jestem ani pakerem, nie chodzę do kosmetyczki co drugi dzień, ani nie traktuję ulicy jak wybiegu. Zaś męskie dbanie o siebie, to dla mnie coś więcej niż tylko wygląd... Czytaj więcej!

Anka i Danka, zadanie z próbnej matury z matematyki, kt...

Zadanie z próbnej matury w listopadzie 2016 o Ance i Dance zrobiło mniej więcej taką samą karierę jak zadanie o ojcu i synu zbierających jabłka. Jako matematyk ...

CZYTAJ DALEJ...

Jaki zarost podoba się kobietom? Czyli o tym jak zarost...

Jaki zarost podoba się kobietom i jaki uważają za bardziej atrakcyjny? Najprostsza możliwa odpowiedź to: "jakikolwiek". Nie podlega dyskusji, że posiadanie z...

CZYTAJ DALEJ...

Jak i po co przeprowadzić samobadanie jąder?

Regularne samobadanie jąder może uratować życie. Nie gwarantuje ono co prawda wczesnego wykrycia raka jądra, ale nie mamy właściwie do dyspozycji lepszego na...

CZYTAJ DALEJ...